Witam. Jestem z chłopakiem 1,5 roku. Mam stwierdzonego bordera dlatego ciężko jest mi stwierdzić zas

3 odpowiedzi
Witam. Jestem z chłopakiem 1,5 roku. Mam stwierdzonego bordera dlatego ciężko jest mi stwierdzić zasadność moich emocji w tej chwili. Chodzi o to, że znalazłam w internecie zdjęcie mojego chłopaka z inną dziewczyną na jej profilu. Zdjęcie nie jest jakoś bardzo wymowne, ale mnie zabolało. Siedzą tam przy piwie i pozują do zdjęcia jak kumple mając zarzucone ręce na swoje ramiona. On twierdzi, że wyszli całą ekipą z pracy na jedno piwo (na innych zdjęciach widać, że faktycznie byli w większym gronie) i nie miał pojęcia, że ona to zdjęcie wstawiła. Najlepsze, że ja nawet nie miałam pojęcia o tym, że gdzieś wyszedł. Ja jestem strasznie zakompleksiona, a ona jest naprawdę śliczną dziewczyną. On twierdzi, że nic ich nie łączy, a ona nawet mu się nie podoba. Nie wiem jak poradzić sobie z tym co we mnie się dzieje. Już raz mnie oszukał tak poważnie, ale nie było to związane z żadną kobietą. Czy to, że ona wystawiła z nim takie zdjęcie, a on wogóle sobie z nią je zrobił to coś złego? Dodam, że z facetów, którzy tam byli tylko z nim ma wystawione takie zdjęcie. Boję się, że może jednak między nimi do czegoś doszło, a on mnie zwyczajnie oszukuje
Dzień dobry. Warto porozmawiać o tym z terapeuta bo problem który Pani wnosi nie ma jednoznacznej odpowiedzi, powodzenia i życzę zdrowia

Witam. Takie uczucia i myśli, z perspektywy Pani zaburzenia osobowości są - niezależnie od faktów - do przepracowania. Na tym etapie ważniejsze od faktów są Pani reakcje. Trzeba więc ten wątek przerobić z poziomu dynamiki objawów spustowych (reakcji na samą reakcję na taką ewentualność zdrady). Pzdr
Dzień dobry,
to naturalne, że byciu w związku towarzyszy zazdrość, czy różnego typu rozterki. Problem pojawia się wtedy, kiedy są one na tyle nasilone, że nie jesteśmy w stanie zaufać naszemu partnerowi czy partnerce.
Trudno ocenić na ile w opisanej przez Panią sytuacji Pani chłopak zachował się niewłaściwie. Pytanie o to, czy zrobienie sobie takiego zdjęcia jest czymś złym jest kwestią subiektywną – dla części osób będzie niedopuszczalne, dla innych będzie czymś normalnym.
Rozumiem, że w Pani przypadku sytuacja ta wywołała dużo niepewności i przytłoczenia.
Myślę, że warto dlatego szczerze porozmawiać ze swoim chłopakiem o swoich uczuciach oraz o oczekiwaniach względem siebie ( np. czy zgadzacie się na to, żeby druga osoba robiła sobie takie zdjęcia ze znajomymi).
W swojej wiadomości poruszyła Pani wiele kwestii dotyczących Pani samej oraz Pani związku. Dlatego aby dokładniej odpowiedzieć na Pani wątpliwości, konieczna byłaby konsultacja psychologiczna, która mogłaby pogłębić rozumienie całej sytuacji.
Jeśli takie sytuacje się powtarzają (wielokrotnie podejrzewa Pani swojego chłopaka o zdradę albo oszustwo, jest Pani niepewna swojej wartości, trudno radzić sobie Pani z intensywnymi albo gwałtowanie zmieniającymi się emocjami) warto podjąć terapię. Psychoterapia może pomóc zacząć inaczej postrzegać siebie, lepiej radzić sobie z przeżywanymi trudnościami czy tworzyć bardziej satysfakcjonujące relacje z innymi ludźmi.