Witam! Jestem w 5 tyg.ciąży i prawie od początku mam problem z nawadnianiem - mimo odczuwania pragni

2 odpowiedzi
Witam! Jestem w 5 tyg.ciąży i prawie od początku mam problem z nawadnianiem - mimo odczuwania pragnienia, moje próby picia zwykłej wody niegazowanej kończą się zazwyczaj wzmożonymi mdłościami. Nie mam w ogóle "apetytu" na zwykłą wodę, aż skręca mnie na samą mysl, mimo że przed ciążą piłam tylko taką... Obecnie moje pragnienie umieją zaspokoić jedynie słodkie napoje, gazowane lub... Kefir. Próbowałam dodawać cytryny, niestety również nie pomaga. Czy w obecnym stanie mogę nawadniać się jedynie wodą gazowaną i sokami/kefirem?
Głównym płynem powinna być woda, może warto na noc do dzbanka nalać wodę i dodać do niej plasterek imbiru i owoce np.2-3 truskawki czy kilka malin. Może to będzie bardziej smakowało. Z sokami proszę uważać, bo to dodatkowe źródło kalorii, warto wyciskać samemu sok owoców i lepiej, żeby przeważały soki warzywne. Woda gazowana biała powinna być stosowana przez m.in.kobiety w ciąży z ostrożnością, bo może powodować wzdęcia. Pozdrawiam
mgr dietetyki, dyplomowany psychodietetyk M.Kryś
Fb Milena Kryś dietetyk, psychodietetyk Nie tylko dietetycznie

Dzień dobry
Jeżeli woda gazowana nie powoduje objawów dyspeptycznych to proszę bazować na niej. Warto spróbować wody mineralnej średniozmineralizowanej która jest nisko nasycona dwutlenkiem węgla ale również minerały które są niezwykle potrzebne w Pani stanie fizjologicznym.
Do usłyszenia
Marek Kochajkiewicz