Witam. Jestem mężczyzną, mam 22. Moim problemem, wydaje mi się, jest niedostatecznie rozwinięta żuc

3 odpowiedzi
Jestem mężczyzną, mam 22.
Moim problemem, wydaje mi się, jest niedostatecznie rozwinięta żuchwa.
Dotychczas nie przywiązywałem do tego wagi, lecz gdy w ostatnim czasie zobaczyłem swoje zdjęcia z boku, stwierdziłem, że wygląda to co najmniej nieestetycznie.
Broda jest bardzo mała i cofnięta w stosunku do górnej szczęki o ok. 3 cm. Przez to zwija mi się skóra pod nią oraz w dolnej części policzków, a dolna warga jest lekko wywinięta do góry. Efekt jest taki, że kształt mojej twarzy z profilu przypomina "trójkąt". Kiedy wysunę żuchwę na tyle, żeby mieć prosty profil, dolny łuk zębowy zachodzi na górny.
Wiem, że tego typu wady leczy ortodonta, jednak moje zęby stykają się prawidłowo - nie ma przerwy pomiędzy dolnym a górnym łukiem zębowym.
Czy da się z tym coś zrobić? Czy jest to wada szkieletowa, czy może już taka moja "uroda" i pozostaje mi leczenie u chirurga plastycznego? Do jakiego lekarza powinienem się zgłosić na konsultację?
Z tego co Pan napisał prawdopodobnie jest to wada szkieletowa, ale dopiero po diagnostyce ortodontycznej można to potwierdzić . Niektóre wady szkieletowe można jednak "podleczyć " poprzez tzw. kamuflaż ortodontyczny - bez zabiegów chirurgicznych. Należy zgłosić się do ortodonty, wspólnie ustalicie strategię leczenia w oparciu o wynik diagnostyki i Pana oczekiwania .

Witam, opisywany przez Pana problem sugeruje, że ma pan wadę szkieletowa, jednak wymagana jest pełna diagnostyka ortodontyczna. Jeśli tak, sugerowane będzie leczenie interdyscyplinarne - ortodontyczno-chirurgiczne (chirurg ortogonatyk). Istnieją sposoby, żeby pozyskać miejsce pomiędzy łukami górnym i dolnym tak, żeby po "złożeniu" zęby stykały się prawidłowo. Nie jestem w stanie powiedzieć, czy bez interwencji ortodontycznej pomoże tu chirurg plastyk. Jeśli przeszkadzają Panu rysy twarzy, proszę nie zgadzać się na leczenie kamuflażowe, a przynajmniej skonsultować się z lekarzem ortodonta, który z kompletem dokumentacji wyśle Pana do chirurga szczekowo-twarzowego. Pozdrawiam!
Dzień dobry, skoro potrafi Pan wysunąć brodę do przodu to wg.mnie nie jest to wada szkieletowa.
Uważa Pan że zęby się stykają prawidłowo, one się do siebie dopasowały , ale na pewno ma Pan wąska górna szczękę która powoduje coofanie się żuchwy przy zwieraniu zębów. Bardzo ładnie takie wady zgryzu leczy aparat Invisalign , jest to system przezroczystych nakładek które pacjent wymienia sobie co dwa tygodnie sam na nowe. ????