Witam, jak zmobilizować stawy barkowe? Podczas ćwiczeń na siłowni nie jestem w stanie wykonać ni

11 odpowiedzi
Witam,

jak zmobilizować stawy barkowe? Podczas ćwiczeń na siłowni nie jestem w stanie wykonać niektórych ruchów ponieważ w prawym baru cały czas coś strzela lub mam wrażenie, że zaraz wypadnie. Leżąc płasko nie jestem w stanie przenieść nawet małego ciężaru za głowę, nawet przy zgiętych łokciach. Jak dobrze rozgrzać stawy barkowe i zmobilizować okoliczne mięśnie?
Dzień dobry,
"strzelanie" w stawie barkowym, dolegliwości przy wspomnianym ruchu. i uczucie niestabilności najprawdopodobniej świadczy o zwyrodnieniu stawu obojczykowo-barkowego. Jednak w celu dokładnej diagnozy należałoby się udać do osteopaty w celu uruchomienia ograniczeń stawowych i ewentualnych restrykcji mięśniowych.
Łączę pozdrowienia
dr Jakub Pawłowski

Witam, w takim przypadku bardzo nalegałabym na konsultację w gabinecie u osteopaty lub dobrego fizjoterapeuty - takie objawy mogą wynikać z rożnych przyczyn. Porady internetowe jeżeli nie wiadomo co tak naprawdę Panu dolega mogą być przysłowiowym gwoździem do trumny. Ryzykuje Pan poważną kontuzję. A.K.
Witam serdecznie,
opisywane odczucie strzelania i obawa w ruchach barku mogą wskazywać na jego niestabilność. Budowa stawu ramiennego sprawia, że jest on bardzo narażony na tego typu problemy, a istotnymi elementami wpływającymi na jego prawidłowe działanie są: ruchomość odcinka piersiowego kręgosłupa, ślizg łopatki, odpowiednia aktywacja mięśni stabilizujących. Niestety ćwiczenia mogą być odpowiednio dobrane tylko po wcześniejszej ocenie pacjenta, stąd polecam wybrać się na wizytę do fizjoterapeuty. Pozdrawiam
Witam. Nic Pan nie osiągnie mobilizacją i rozgrzewką. Oczywiście trzeba to robić, ale z tego co Pan opisuje to u Pana jest problem nieprawidłowego timingu mięśniowego i gry stawowej. Co za tym idzie brak stabilizacji i osłabienie stawu. Stąd objawy, które Pan opisuje. Siłownia Panu nie pomaga tylko pogłębia problem. Musi się Pan rozciągnąć, zrelaksować/zregenerować mięśnie i w pewnym sensie od nowa nauczyć się unosić kończyny górne. Pozdrawiam.
Witam.
Dobrze by było zdiagnozować i wyleczyć staw barkowy. Jeżeli się tego nie zrobi to uszkodzenie będzie nadal postępować i nawet najlepsza rozgrzewka nie pomorze.
Jeżeli chodzi o rozgrzewkę to warto zacząć od ćwiczeń bez oporu czyli wymachy w różnych kierunkach, później można zrobić parę pompek i ćwiczenie docelowe z małym ciężarem. Ja lubię na początku pobiegać aby rozgrzać cały organizm. Dobrze też będzie porozciągać okoliczne mięśnie.
Jednak najpierw diagnostyka i leczenie, później siłownia to będzie bezpieczniejsze wyjście.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Szanowna/y Pani/e,
po opisie wnioskuję dość złożony problem, dlatego proszę wybaczyć ale nie zaryzykuję "wróżenia z fusów" i sugeruję osobiście zgłosić się do Fizjoterapeuty sportowego. Badanie w gabinecie na pewno rozwieje wątpliwości i pozwoli ustalić odpowiednią terapię.

Pozostaję do dyspozycji i pozdrawiam,
Marcin Ciesielski
medi-fit.pl
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam. Radzę zgłosić się na wizytę do fizjoterapeuty. Uczucie niestabilności w stawie i niemoc, która nie występowała wcześniej nie powinna być zbagatelizowana, należy zdiagnozować problem. Pozdrawiam
Witam
Polecam wizytę u terapeuty manualnego. Staw ramienny to dosyć skomplikowana struktura mechaniczna i dobrze żeby zająć się nim w profesjonalny sposób. Terapeuta będzie w stanie zlikwidować ten problem i nauczy Pana/Pani odpowiednio dbać o to żeby w przyszłości nie pojawiały się takie zmiany.
Pozdrawiam
Proponuję wizytę u fizjoterapeuty i osobistą konsultację. Problem powinno się przeanalizować pod kątem możliwych dysbalansów mięśniowych i odpowiednio pod nie dobrać aktywność kompensacyjną. Należy też przebadać też jakość ruchu wszystkich struktur stawowych w obręczy barkowej. Możliwe, że istnieją tam również przykurcze torebkowe.
Lepiej udaj się do terapeuty manualnego by precyzyjnie sprawdził, na czym polega problem. Unikniesz większych problemów w przyszłości.
Dzień Dobry. Uważam, że powinien Pan skonsultować się z fizjoterapeutą. Być może doszło do zwyrodnieniu stawu obojczykowo-barkowego, niestabilności stawu ramiennego itp. Obręcz barkowa jest dosyć złożonym kompleksem i jeśli ma Pan w planach aktywnie spędzać czas na siłowni myślę, że wizyta u fizjoterapeuty jest wskazana, pozdrawiam.