Witam, jak wzmocnić odporność organizmu? Łapie wszystkie choroby jakie istnieją, każdego wirusa, prz

3 odpowiedzi
Jak wzmocnić odporność organizmu? Łapie wszystkie choroby jakie istnieją, każdego wirusa, przewieje mnie i to wystarczy aby leżeć tydzień w łóżku. Ciągły katar, częste bóle gardła. Jak nie zapalenie ucha, to grypa. Częste infekcje bakteryjne co zmusiło mnie do brania antybiotyków. Już nie mam do tego siły... bardzo zdrowo się odżywiam, stosowałam echinacea ale infekcja i tak mnie dopadła, naturalne sposoby przetestowane, syrop z cebuli, czosnek. Choruje średnio raz w miesiącu lub co dwa.
Jeżeli nie ma przewlekłej choroby, która obniża odporność/np. cukrzyca, alergia, lub nie są stosowane

leki, które działają immunosupresyjnie/ np sterydy/, to należy w sposób długoterminowy i systematyczny zwiększać własną odporność organizmu .
Proszę pamiętać,że 70 % naszej odporności powstaje w jelitach.
Czyli , np 3 tygodniowo terapia antybiotykowa wymaga 6-cio miesięcznej terapia probiotykami!.
Należy również hartować nasz organizm, przez systematyczne , stałe np. spacery,/ niezależnie od pogody/. Bo nie ma złej pogody , jesteśmy tylko niewłaściwie ubrani !
leki , które wpływaja korzystnie na nasza odporność;
L-Cysteina/Solgar/ 2 x 500 mg/ lub orzechy włoskie, jaj kurze/, Cynek SR 15mg 1xdz, Vit C 1.0 g 1xdz, Vit A 2500j.m 2x1, Vit D3 4000j 1 x dz, Vit B complex 1 x1, Ac. folici 1 x 5mg, Kawasy Omega 3, 6 2 x 2
oraz Jodid 100- jezeli nie chorujemy na tarczyce.
kasp, Olej z wiesiołka i ogórecznika.
Takie długotrwałe hartowanie i wspomaganie organizmu daje korzystne efekty.
Jednak należy jeszcze zrobić badania na obecność pasożytów.

Należy zastanowić się czy to są infekcje.Proszę rozważyć uczulenie na coś co daje podobne objawy jak infekcja
W pierwszym kolejność proszę zastanowić się czy na pewno nie ma czynnika obniżającego odporność. Proponuje wykonanie podstawowych badań lab. (Np. Morfologia, mocz badanie ogólne, TSH). Poza rozważyć alergię, uwzględniając warunki pracy, swoje mieszkanie (klimatyzacja, roztocza, grzyby). Pozdrawiam