Witam. Jak szybko po porodzie można zacząć dietę redukcyjną i wrócić do ćwiczeń? Jestem obecnie w 15

2 odpowiedzi
Witam. Jak szybko po porodzie można zacząć dietę redukcyjną i wrócić do ćwiczeń? Jestem obecnie w 15 tyg.ciąży i już przybrałam na masie 5 kg. W poprzedniej ciąży przytyłam 30 kg, ale dopiero półtora roku temu (5,5 roku po ciąży) udało mi się zrzucić 32 kg. Teraz chciałabym się wziąć za to szybciej. Obecnie nie ćwiczę, chociaż przed ciążą trenowałam siłowo i prowadziłam bardzo aktywny tryb życia. Teraz przez niezbyt dobre samopoczucie nie mam niestety na to sił. Pozostały spacery, chociaż i tak nie zawsze. Jak szybko mogę wrócić do treningów i zastosować deficyt po urodzeniu dziecka?
Witam. Myślę, że to zależy od tego, czy będzie karmiła Pani piersią. Sama jestem mamą 3 dzieci i z doświadczenia wiem, że karmiąc piersią nie musiałam się zbytnio ograniczac w kwestii przyjmowanych kalorii. Masa ciała szybko spadała. Druga sprawa to kwestia deficytu kalorii. Otóż po 14 latach pracy w zawodzie, uważam że ograniczenia kalorii nie zdają egzaminu w trwałym ubytku masy ciała. Lepiej jest po prostu zdrowo się odżywiać, zgodnie z potrzebami organizmu. Pisałam na ten temat artykuł o odżywianiu intuicyjnym który można przeczytać na blogu na mojej stronie epicentrum zdrowia. Ćwiczenia fizyczne można śmiało rozpocząć po okresie połogu, czyli po 6 tygodniach. Pozdrawiam serdecznie!

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, deficyt kaloryczny można z powodzeniem wprowadzić zaraz po zregenerowaniu Pani organizmu po porodzie. Zazwyczaj jest to 2-6 tygodni po porodzie. W zależności od tego czy zdecyduje się Pani na karmienie piersią należy uwzględnić to w dziennym zapotrzebowaniu kalorycznym. Należy też odchodzić od znacznego deficytu kalorycznego w okresie karmienia piersią ze względu na Pani stan zdrowia i wartościowość pokarmu. Zalecam 5-10% deficytu wraz z monitorowaniem Pani samopoczucia. W razie potrzeby można wprowadzić suplementację. Jeśli chodzi o aktywność fizyczną to wszystko zależne jest od charakteru podejmowanych ćwiczeń. Trening o małej intensywności można zacząć po 6 tygodniach od porodu. Trening o dużej objętości i intensywności może być niezalecany nawet przez 12 tygodni, zwłaszcza przy jednoczesnym zachowaniu deficytu kalorycznego. Proszę mieć na uwadze stan swojego zdrowia, dopiero później warto myśleć o masie ciała i wyglądzie sylwetki.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.