Witam jak schudnąć 1 kg w tydzień?

3 odpowiedzi
Witam jak schudnąć 1 kg w tydzień?
Aby schudnąć 1kg tygodniowo należy wytworzyć deficyt energetyczny rzędu 1000kcal dziennie (7000kcal to wartość energii odpowiadająca 1kg tkanki tłuszczowej).

Dzień dobry,
Aby schudnąć 1 kg w tydzień (rozumiem, że cel czasowy jest najważniejszy) należałoby ograniczyć podaż kalorii o ok 1000 w stosunku do zapotrzebowania. Najlepiej ograniczyć ilość posiłków do 4/dzień i unikać podjadania. Każdy posiłek powinien składać się z dużej ilości warzyw (50 % masy posiłku), resztę powinny stanowić: pełnoziarniste produkty zbożowe , zdrowy tłuszczu i źródło białka. Należy wypijać od 1,5 -2,5 litra wody. Postępując w ten sposób można osiągnąć spadek masy ciała o 1 kg (zakładając, ze osoba odchudzająca się jest zdrowa i aktywna fizycznie).
Pozdrawiam,
A.Walus
Witam, prawidłowe odchudzanie polega właśnie na zrzuceniu około 1kg w ciągu 1 tygodnia. Przede wszystkim posiłki o stałych porach, co 3-4 godziny, posiłek poranny jemy do godziny po przebudzeniu a kolację około 3 godzin przed spaniem. Posiłek powinien być wysycony składnikami pokarmowymi tak żeby być najedzonym ale nie objedzonym. Należy pamiętać o dobrych tłuszczach jak np. olej lniany (używamy go tylko na zimno). W diecie powinny znaleźć się warzywa (w dużej ilości), kasza/ryż, mięso/ryby. Wymienione zasady dotyczą osoby zdrowej. Każdy jest jednak indywidualny i małe niuanse przy komponowaniu diety mają znaczenie. Powodzenia i zapraszam on-line :)

Olga Kapinos