Witam ,jak leczyc pasożyty:glista ludzka ,lamblia.przywra wątroby clonorchis.Mam problem i do teg

2 odpowiedzi
Jak leczyc pasożyty:glista
ludzka ,lamblia.przywra wątroby clonorchis.Mam problem i do tego jestem uczulona na bialko mleka plus laktozę,grzyby i pleśnie.czy konieczna jest wizyta u lekarza i jakas dieta???
Dzień dobry. Zwykle tego typu pasożyty leczy się tylko farmakologicznie, zatem wizyta u lekarza choćby pierwszego kontaktu będzie niezbędna. W zależności od tego, czy pasożyty zrobiły jakieś szkody w organizmie, w zależności też od dolegliwości współistniejących można zastosować dietę wspomagającą redukcję nieprzyjemnych objawów, natomiast jest to sprawa bardzo indywidualna i wymaga wnikliwej rozmowy z dietetykiem.

Leczenie pasożytów, takich jak glista ludzka, lamblia czy przywra wątroby, powinno być przeprowadzone przez lekarza, który zdiagnozował infekcję i zalecił odpowiednie leki przeciw pasożytom. W niektórych przypadkach leczenie może wymagać zastosowania kilku różnych leków, w zależności od typu pasożyta i ciężkości infekcji. Zawsze ważne jest, aby stosować się do zaleceń lekarza i wykonywać wszystkie zalecone badania kontrolne.

Jeśli jesteś uczulona na białka mleka, laktozę, grzyby i pleśnie, warto porozmawiać o tym z lekarzem i dietetykiem, aby dostosować odpowiednią dietę, która uwzględnia twoje indywidualne potrzeby żywieniowe i nie powoduje dodatkowych problemów zdrowotnych. Mogą być konieczne zmiany w diecie, takie jak unikanie produktów mlecznych, pewnych rodzajów mięsa czy innych potencjalnie alergizujących pokarmów.