Witam. Gdzie udać się po pomoc z uzależnieniem. Funkcjonuje normalnie, mam normalne życie, ale kiedy

3 odpowiedzi
Gdzie udać się po pomoc z uzależnieniem. Funkcjonuje normalnie, mam normalne życie, ale kiedy zacznę, nie mogę przestać , trwa to zwykle kilka dni. PrZez to oszukuje moja narzeczona i niszczę nasz związek. Gdzie powinienem się udać, żeby to zmienić? ...
Najlepiej będzie jeśli uda się Pan do poradni specjalizującej się w leczeniu uzależnień. Nie napisał Pan gdzie Pan mieszka. Na Śląsku mogę polecić poradnie w Siemianowicach Śląskich oraz pracującego w naszej poradni Pana Krzysztofa Pastuszka. To Bardzo ważne, że zauważa Pan problem - to pierwszy najtrudniejszy krok. Z całego serca życzę powodzenia w walce z nałogiem!

Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy psychoterapeuty uzależnień. Opcjonalnie - psychoterapeuta poznawczo-behawioralny. Jeśli tylko ma Pan dostęp do terapeuty uzależnień zachęcam do konsultacji. Samo to, że widzi Pan problem świadczy o dużej szansie na zwalczenie go. Ciągnięcie tego będzie z kolei rodzić coraz to nowsze problemy... Życzę powodzenia!
W pana przypadku najlepszym wyjściem byłoby zgłoszenie się po pomoc do psychoterapeuty uzależnień. Z pana relacji wynika, że pojawiają się kilkudniowe ciągi alkoholowe, dlatego warto omówić to szerzej na wizycie indywidualnej. Nie napisał Pan skąd pochodzi- jeśli chodzi o np. Warszawę jest wiele placówek, zarówno na NFZ jak i prywatnie. Zachęcam do konsultacji i życzę powodzenia!