Witam. Czy zabiegi ARPwave mogą pomóc w leczeniu niewielkich wypuklin, przepuklin(z rezonansu wynika

2 odpowiedzi
Witam. Czy zabiegi ARPwave mogą pomóc w leczeniu niewielkich wypuklin, przepuklin(z rezonansu wynika że nieoperacyjne) wzmacniając mięśnie przykręgosłupowe? Wykonujący te zabiegi mówią, że po 10 zabiegach mięśnie powinny się na tyle rozciągnąć, że kręgi nie będą naciskać na przepuklinki i powinien zostać długotrwały efekt. Wiek pacjenta 52lata.
Dzień dobry,
Ktoś użył albo daleko idącego skrótu myślowego albo nie do końca wiedział, co chce powiedzieć. Problem powstawania przepuklin nie jest związany z "nierozciągniętymi" mięśniami, czy "naciskiem kręgów na przepuklinki". Choroby degeneracyjne krążka międzykręgowego związane są w głównej mierze ze stylem życia pacjenta. Praca w wymuszonych pozycjach, długotrwałe siedzenia, brak aktywności fizycznej- to są czynniki wywołujące te schorzenia. W związku z tym każda próba odejścia od tego modelu może dać pozytywne efekty- jak np wprowadzenie ćwiczeń wzmacniających. Zabiegi fizykoterapii mogą (np. poprzez redukcję bólu) ułatwić pacjentowi podjęcie bardziej aktywnego trybu życia- a to jest kluczowe w skutecznym leczeniu tego schorzenia.
Pozdrawiam,
Dominik Zakrzewski

Nie tylko mięśnie wpływają na stan dysków czy ogólnie kręgosłupa, a co jeśli jakiś/aś narząd/tkanka jest unerwiony/a z danego segmentu i stymuluje to miejsce bólowe, czyli nie zawsze problem jest z kręgosłupa na obwód, a może być od jakiejś tkanki do kręgosłupa. Nie znajdując źródła bólu, a często kilka tkanek bodźcuje miejsce objawów, to liczy się na szczęście, a potem zdziwienie, że 3 osobom pomogło, a np. 2 nie, a robili to samo. Tak samo najpierw wzmacnianie, a potem napisano, że rozciąganie, to co w końcu ma tam być robione ;] Proszę pamiętać, że jeśli opis problemu czy sytuacji jest nie jasny, to ciężko napisać coś konkretnego, oraz że każdy przypadek jest indywidualny, w naszym organizmie jest tyle tkanek, że jak przyjdą dwie osoby np. z bólem lędźwi, to jedna osoba może mieć problem od jelit, a inna od np. stopy/blizny/macicy itp