Witam Czy na diecie ketogenicznej, przy zaawansowanym stadium, pół roku, można raz na 2tyg uzupełni

3 odpowiedzi
Witam
Czy na diecie ketogenicznej, przy zaawansowanym stadium, pół roku, można raz na 2tyg uzupełnić, nasycić organizm węglowodanami??? Czy wytrąci to organizm ze stanu ketozy i nie robi się takich odskoczni...jednak.
Dziękuję
Węglowodany nie są gromadzone w organizmie żeby je wysyłać to paliwo wykorzystywane od razu do procesów energetycznych. Widzę w tej wypowiedzi kompletny brak wiedzy na temat ketozy i proponuję udać się do dietetyka żeby ogarnąć temat

Dzień dobry,
jeśli jest to ketoza kliniczna, nie proponuję. Natomiast jeśli w celach sylwetkowych lub innych, to jest coś takiego jak CKD (cyclic ketogenic diet) lub TKD (targeted ketogenic diet), gdzie zwiększa się zawartość węglowodanów w diecie. Proszę poczytać.
Pozdrawiam
Tylko okołotreningowo można wprowadzać węglowodany w ketozie, aby stanowiły dodatkowe źródło energii dla mięśni. Jeśli leczy się Pan ketozą lub nie jest Pan aktywny fizycznie, definitywnie odradzam. Ja dietą ketogenną prowadzę pacjentów w celach leczniczych. Zdecydowanie polecam Panu kontakt z kimś biegłym w tym temacie, gdyż pacjenci na tej diecie zapominają o odżywczości produktów. Dieta ketogenna to nie popychanie boczku smalcem. Ja swoje przepisy konsultuję z jednym najlepszych lekarzy w Polsce i na bieżąco kontrolujemy wyniki leczenia z najcięższych chorób.