Witam.czy moge prosic o ew opis RM. Skrzywienie lewostronne kregosłupa ledzwiowego.lordoza zachowan

2 odpowiedzi
Witam.czy moge prosic o ew opis RM.
Skrzywienie lewostronne kregosłupa ledzwiowego.lordoza zachowana.uwidoczniony fragment rdzenia bez ognisk patoligicznych sygnału.obnizenie wysokosci krazka na poziomie l4-l5 oraz l3-l4 niewielkiego stopnia.okrezne uwypuklenie krazkow bez ewidentnych uciskow na korzenie nerwowe.dehydratacja od l3 do s1..czy wystarczy tylko rehabilitacja.pozdrawiam.
Kluczowe są objawy, a nie wynik badania. Jeśli będą satysfakcjonujące postępy w dobrze przeprowadzonej rehabilitacji, tzn., że wystarczy. Pozdrawiam!

Sam obram MR to zdecydowanie za mało informacji, aby stwierdzić czy rehabilitacja wystarczy. To zależy od objawów, obecności ubytków neurologicznych, zaangażowania w proces rehabilitacji i wielu innych czynników. Jeżeli nie ma pilnych wskazań do zabiegu operacyjnego, to leczenie powinno być zachowawcze poprzez ukierunkowaną fizjoterapię.