Witam, czy mogę łączyć gainer i monohydrat kreatyny biorąc takie leki jak Zoloft 50mg pół tabletki r

2 odpowiedzi
Witam, czy mogę łączyć gainer i monohydrat kreatyny biorąc takie leki jak Zoloft 50mg pół tabletki rano i Alprox 0,25 mg półtorej tabletki na noc? Dodam, że gainer zawiera taurynę 2g w tej dawce 100g czyli jednej porcji po treningu, a w dni bez treningu ciut mniejszej czy jest jakieś ryzyko łączenia tego razem czy lepiej wybrać produkt bez tej nieszczęsnej tauryny. Zamieszczam opis wartości odżywczych gainera. Zawartość w 100 g. Wartość energetyczna: 1630 kJ / 387 kcal. Tłuszcz: 1.5 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone: 0.7 g. Węglowodany: 79 g, w tym cukry: 33 g. Białko: 13 g. Sól: 0.13 g. Składniki aktywne: Maltodekstryna: 69 g. Glukoza: 14 g. Koncentrat białka serwatkowego: 8 g. Monohydrat kreatyny: 2.28 g, w tym kreatyna: 2 g. Tauryna: 2 g. L-glicyna: 2 g. Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry,
Nie zauważono aktualnie negatywnych interakcji kreatyny z w/w lekami, co nie znaczy, że nie mogą wystąpić.
Literatura wskazuje na możliwość poprawy działania leków SSRI, takich jak sertralina w interakcji z kreatyną.

Rekomendowałbym przyjmowanie kreatyny pomiędzy poranną i wieczorną dawką leków, a sam aspekt gainera rekomenduje na zamianę na tradycyjne posiłki np. półpłynne.

Dzień dobry, dostępne informacje nie wskazują, aby wspomniane suplementy wchodziły w interakcje z wyżej wymienionymi lekami. Nie jest to jednak równoznaczne z tym, że takowe interakcje nie zajdą. W takich sytuacjach warto dmuchać na zimne i zachować odstęp pomiędzy przyjmowanymi suplementami a farmakoterapią. Warto zwrócić uwagę na fakt, że suplementy diety w Polsce podlegają prawu żywnościowemu i to, co deklaruje producent wcale nie musi w rzeczywistości znajdować się w produkcie. Możliwe są także zanieczyszczenia tego typu preparatów, dlatego warto sięgać jedynie po te niezbędne i dobrze przebadane, a wybierając konkretny produkt kierować się jakością producenta. O ile kreatyna jest związkiem, którego stosowanie niesie ze sobą istotne benefity, o tyle przyjmowanie gainera jest raczej zbędne i można zastąpić go konwencjonalną żywnością. Pozdrawiam serdecznie!