Witam, Czy mając niedoczynność tarczycy Hashimoto i przyjmując euthyrox n50 i beto 50 zk można łyka

4 odpowiedzi
Czy mając niedoczynność tarczycy Hashimoto i przyjmując euthyrox n50 i beto 50 zk można łykać potas w tabletkach?

Dziękuję.
Jeśli są wskazania do suplementacji potasu, nie ma przeciwwskazań dotyczących równoczesnego stosowania pozostałych leków

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Potas jest waznym i bardzo aktywnym elektrolitem naszego organizmu. Bezwzglednie zalecam kontrole jego poziomu w surowicy przed planowana suplementacja. Jesli sa takie wskazania, by potas uzupelniac w organizmie to nie ma przeszkod w jego przyjmowaniu. Warto jednak zasiegnac rady specjalisty jakie sa powody jego utraty i czy suplementacja potasu jest jedyna droga normalizacji potasu w surowicy krwi.
Proszę zrobić badanie lab żeby ocenić poziom. To jest ważny jon naszego organizmu ale jego poziom determinuje poziomy innych elektrolitów więc nie mozna go dobierać w/g własnego widzimisie.
Także pożywienie np ziemniaki, pomidory i ich przetwory, banany dostarczają tego pierwiastka. Jeżeli lekarz oceni że jest niedobór to suplementując potas nalezy pamiętać o reżimie jego przyjmowania. po połknieciu tabletki przynajmniej godzine nie należy się kłaść bo może wywoływać zapalenie przełyku
Zarówno Hashimoto jak i leczenie B-blokerem nie jest p.wskazaniem do suplementacji potasu. Przeciwnie -jest on ważnym składnikiem wielu reakcji w naszym organizmie i często spotyka się jego niedobór. Niestety w stresie i przy wielu lekach możemy go bardziej tracić niż jesteśmy w stanie go uzupełniać z dietą. Generalnie niewydolność nerek, z.Gordona jest stanem w którym możemy sobie zrobić krzywdę, niemniej jednak w każdej sytuacji należy kontrolować jego poziom przy suplementacji.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.