Witam, czy 54,9 kg przy wzroście 167 jest prawidłowa ?

4 odpowiedzi
Czy 54,9 kg przy wzroście 167 jest prawidłowa ?
Jeśli są to wymiary kobiety, to wskaźnik BMI (pokazujący czy masa ciała jest prawidłowa, ale u osób nie trenujących) wynosi 19,7, czyli mieści się w granicach normy.

pozdrawiam serdecznie,
Marta Piekut

Witam, sama waga nie jest odzwierciedleniem tego, co mamy w sobie, z jakich komponentów się składamy i w jakich one pozostają względem siebie proporcjach. Możemy ustawić obok siebie 5 osób o tej samej wadze i wzroście (np. 54,9 i 167) i osoby te będą (w zależności od zawartości tkanki tłuszczowej i mięśniowej) mogły sylwetkowo bardzo do siebie się różnić. Dlatego polecam Pani analizę składu ciała, która bardzo szczegółowo i precyzyjnie odpowie na to pytanie. Nie mniej jednak, chcąc na tym poziomie udzielić Pani odpowiedzi (jakkolwiek ogólnie ujętej) - zaryzykowałabym stwierdzeniem - tak, jest prawidłowa! Pozdrawiam serdecznie.
Proszę pamiętać, że najważniejszy jest skład ciała - używamy do tego specjalnego analizatora mierzącego zawartość tłuszczu, mięśni, wody oraz kilkunastu innych parametrów.
Dzień dobry,
biorąc pod uwagę podane parametry można powiedzieć, że Pani masa ciała jest prawidłowa. Jednak chciałabym zaznaczyć, że sama masa ciała nie jest dokładnym wskaźnikiem! Niezmiernie istotnym parametrem jest skład ciała, czyli zawartość masy mięśniowej, tkanki tłuszczowej i innych parametrów. Jedynie po przeanalizowaniu takiego pomiaru można dokładnie określić skład Pani ciała. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na analizę składu ciała.