Witam, co zrobic z mężem który mnie okłamuje, niechce ze mną rozmawiać a wszystko zaczęło się od teg

5 odpowiedzi
Witam, co zrobic z mężem który mnie okłamuje, niechce ze mną rozmawiać a wszystko zaczęło się od tego że odkryłam że ogląda filmy porno, a obiecał że więcej tego nie będzie robił. Z jego strony jest brak uczuć bliskości, gdy zaczyna oglądać te filmy jest wtedy obojętny co do mojej osoby. Mówiłam mu co czuje gdy to ogląda gdy się tak zachowuje ale wogole niechce ze mną rozmawiać. Proszę mi pomóc jak tam rozwiązać ten problem.
Dzień dobry,
Szczerość i komunikacja to jedne z fundamentów zdrowego, dobrze funkcjonującego związku. Proszę się zastanowić- jakie uczucia towarzyszą Pani będąc w tym związku? Czy jeśli nic by się nie zmieniło to chciałaby Pani w tym związku pozostać? Jeśli nie- należy poinformować o tym męża. Jeśli komunikowanie swoich uczuć i szczerość z Pani strony nie przynosi efektów, to należy przedstawić mężowi następstwa takich sytuacji. Proszę pamiętać, aby była to rozmowa w miarę możliwości spokojna, bez krzyków, narzucania czy oceny. W rozmowie z mężem przedstawia Pani fakty, to jak się Pani czuje i do czego obecna sytuacja może w przyszłości doprowadzić. Jeśli czuje się Pani na siłach, dobrze byłoby zachęcić męża i wspólnie udać się do certyfikowanego terapeuty małżeństw. Aby związek prawidłowo funkcjonował nie mogą się Państwo ranić i być wobec siebie obojętnymi. Jest to istotny obszar do pracy.

Życzę powodzenia!
K.K

Dobry wieczór, warto byłoby zacząć od szczerej rozmowy o Was - o Waszych potrzebach, smutkach, radościach- o tym, co Was łączy, ale także o tym, co dzieli. Podczas takiej rozmowy, może Pani podzielić się z mężem swoimi odczuciami - odwołać się do tego, jak się Pani czuje w Waszej relacji, czego Pani brak. Być może mąż zechce dodać coś od siebie, może być też tak, że nie zadeklaruje chęci kontynuacji dialogu... Wtedy nadal ma Pani wybór - pozostać w relacji, lub rozważyć wyjście ze związku.
Wtedy, kiedy jest chęć spotkania - można rozmawiać, natomiast należy pamiętać, że dialog wymaga chęci i potrzeby obu stron.
Gdyby było Państwu ciężko się porozumieć, możecie skorzystać ze wsparcia terapeuty par. Taka pomoc bywa nieoceniona, kiedy w grę wchodzą emocje i trudności komunikacyjne.
Warto pamiętać o swoich potrzebach i jasno je wyrażać, relacja z sobą samą i dbanie o siebie to początek wszystkich innych spotkań.
Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry w relacji bardzo ważna jest komunikacja i mówienie o swoich potrzebach. Komunikacja bardzo często determinuje relacje w związku a emocje jakie temu towarzyszą uniemożliwiają porozumienie się w parze. Rozumiem, że ta sytuacja jest dla Pani trudna i niezrozumiała. Może warto skorzystać z wsparcia terapeuty par aby przyjrzeć się jak to u państwa funkcjonuje lub z konsultacji indywidualnej z psychologiem/psychoterapeutą aby zadbać o siebie. Pozdrawiam Aleksandra Przybyła
Dzień dobry, otwarta, bezpieczna komunikacja oraz dzielenie się ze swoim partnerem naszymi uczuciami jest bardzo ważna dla każdej relacji. Jeśli próbowała Pani już spokojnej, szczerej rozmowy i podzielenia się swoimi odczuciami, a partner nie wyraził zainteresowania lub chęci angażowania się we wspólne poszukiwanie rozwiązań - być może warto skupić się w tym momencie zwłaszcza na Pani potrzebach. Co jest dla Pani najważniejsze? Jak się Pani czuje w relacji? Jak chciałaby się Pani czuć? Jak widzi Pani przyszłość - zakładając, że w dynamice obecnej relacji się nic nie zmieni? Jest pewnie sporo pytań, które warto byłoby zadać zarówno sobie jak i mężowi aby lepiej zrozumieć sytuację i aby ocenić jakie należy podjąć dalej kroki. Jeśli czuje Pani, że obecnie jest Pani po prostu trudno i nie wie Pani co dalej robić - być może warto skorzystać z formy profesjonalnego wsparcia i umówić się na konsultację z psychologiem, który może okazać się pomocny w wypracowaniu strategii działania lub po prostu pomoże Pani zadbać o siebie. Być może wartobyłoby również, razem z mężem skorzystać ze wsparcia terapeuty par i wspólnie podjąć pracę nad dynamiką związku - będzie wymagało to natomiast chęci i zaangażowania obu stron. Pozdrawiam serdecznie!
Witam serdecznie, bardzo mi przykro, że Pani się tak czuje. Z przedstawionej sytuacji wynika, że w Państwa związku występuje trudność z komunikacją oraz Pani mąż może być uzależniony od pornografii. Warto porozmawiać z mężem o Państwa związku, czego jemu brakuje i jak chciałby, aby Państwa relacja wyglądał. W wielu przypadkach bardzo pomaga terapia par.