Witam Ciepię na ból zęba.Poszłam do dentysty.Lekarka powiedziała,ze jest stan zapalny i trzeba prze

4 odpowiedzi
Ciepię na ból zęba.Poszłam do dentysty.Lekarka powiedziała,ze jest stan zapalny i trzeba przeprowadzić kiretaż.(od razu mówię,żę nie mam dziury w zębie)Następnie pani oczyściła ząb z kamienia,potem przepisała antybiotyk"Dalacin C 300mg"który należy brać co 8 godzin.Antybiotyk mi nie pomógł,a co najlepsze boli mnie ten ząb kiedy jem,boli kiedy wdycham zimne powietrze,i kiedy piję zimne i gorące płyny.Co mam teraz zrobić???
Niestety rozwiązań może być wiele. Jeżeli ból trwa jeszcze dłuższą chwilę po ustaniu bodźca to może to świadczyć o stanie zapalnym miazgi i trzeba przeprowadzić leczenie kanałowe . Jeżeli natomiast ból ustępuje razem z bodźcem sugerowałabym zablokowanie odsłoniętej szyjki zęba lakierem ( np 3 X w odstępie tygodnia ). Warto również wykonać zdjęcie rtg które może ujawnić próchnicę w miejscach niedostępnych przy badaniu wzrokiem. Tak czy inaczej ponowna wizyta u dentysty raczej nieunikniona. Pozdrawiam Beata Bienkowska

Witam
Prawdopodobnie ból zęba nie jest spowodowany zapaleniem przyzębia (z tego powodu był wykonywany kiretaż) tylko stanem zapalnym miazgi i trzeba leczyć ząb kanałowo. Świadczyć o tym może ból na zimne, który raczej nie występuje przy zapaleniu przyzębia. Mogę się natomiast mylić. Stomatologia to bardzo praktyczna dziedzina i ciężko postawić trafną diagnozę nie widząc zęba w jamie ustnej i bez prześwietlenia
Dzień dobry, reakcja zęba na zimne i gorące po kiretażu jest możliwa ,bo są odsłonięte szyjki zębowe - należy je zabezpieczyć np,nałożyć lakier na wrażliwe zęby. Jeżeli pomimo to, zęby będą bolały, trzeba wykonać zdjęcie RVG, dla dokładnego zdiagnozowania przyczyny bólu. Pozdrawiam dr Kręcisz
Witam!
Wszystko wskazuje na stan zapalny miazgi zęba i potrzebę wykonania leczenia kanałowego.
Proszę pod tym katem zbadać ząb i wykonać odpowiednie badania jego żywotności oraz zdjęcia rtg.
Więcej, na podstawie Pani opisu stwierdzić, tudzież podpowiedzieć nie mogę.
Pozdrawia serdecznie i życzę Wszystkiego Najlepszego z okazji zbliżającego się Nowego Roku.
dr Joanna Ziółkowska