Witam, Choruje na zespol jelita drazliwego, przerost flory bakteryjnej oraz refluks. Jak dotychcz

3 odpowiedzi
Witam,

Choruje na zespol jelita drazliwego, przerost flory bakteryjnej oraz refluks. Jak dotychczas bardzo ciezko bylo mi dobrac sobie odpowiednia diete, praktycznie wszystko wywolywalo mniejsze lub wieksze objawy, niewazne czy bylo dozwolone czy zakazane(bylo to najprawdopodobniej spowodowane zaawansowaniem przerostu flory bakteryjnej). Nie decydowalem sie poki co na zadnego dietetyka, ze wzgledu, gdyz okazalo sie rowniez, ze mam zapalenie pecherza w ostrej fazie, wiec chcialem to wyleczyc w pierwszej kolejnosci i przejsc antybiotykoterapie na przerost flory Zauwazylem, ze mam najprawdopodobniej niedobor bialka(z obserwacjii organizmu). Stad glownym moim pytaniem jest, ktore z bialek roslinnych(lub jesli izolaty bialek serwatkowych, etc. Bylyby dozwolone) w tej sytuacjii dla mnie najlepsze? Zauwazylem tez, ze suplementy diety rowniez potrafia wywolywac jakies tam mniejsze lub wieksze dolegliwosci(nawet czysty cytrynian magnezu). Czym moze to byc spowodowane? Czy moglbym stosowac preparat maslanu sodu, spozywajac go w postaci samego oleju, z kapsulki(po oproznieniu)?

Z gory dziekuje za odpowiedz
Dzień dobry, przy tego typu chorobach produkty wprowadza się metodą prób i błędów, można stopniowo rozszerzać jadłospis, zwracając uwagę na konkretne ilości konkretnych produków,dodatkowo stosuje się różne protokoły dietetyczne, dla przykładu żywienie FODMAPs, które najlepiej, żeby było ustalone przez dietetyka klinicznego. Dodatkowo istotne są tutaj także probiotyki i prokinetyki, aczkolwiek trzeba ostrożnie do tego podejść. Ciężko stwierdzić, czy spożywał Pan odpowiednie ilości produktów "dozwolonych" - czy nie było ich zbyt dużo, co generowało i nasilało objawy SIBO. Maślan sodu jest istotnie pomocny, zwrócilabym uwagę na skład kapsułek - bez cukrów prostych. Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna (pierwsza wizyta) - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry,
Zalecam konsultację u dietetyka klinicznego , który po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu zdrowotnego i żywieniowego oraz na podstawie wykonanej analizy ciała zaproponuje odpowiednie postępowanie dietetyczne.
pozdrawiam serdecznie
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna online - 170 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry
Zapraszam na pierwszą wizytę z uwzględnieniem szczegółowego wywiadu żywieniowego. Proszę zabrać również wyniki badań. Po dokładnej rozmowie, zaproponuję przygotowanie indywidualnego programu żywieniowego w oparciu o wiele aspektów, m.in uwzględniając tryb życia i rytm pracy. Pozdrawiam Kamila Dulęba-Dziębowska