witam choruję na jamistość rdzenia kręgowego, jamistość opuszki i zespół chiarii.w 2016 roku przebyl

2 odpowiedzi
Choruję na jamistość rdzenia kręgowego, jamistość opuszki i zespół chiarii.w 2016 roku przebylam operację Laminektomii i mielotomii. Zawsze ważyłam ok 50 kg teraz z powodu mniejszej ruchliwości waże ok 70 kg. Z tego też powodu mam problem ze schudnięciem. Czytalam dużo o suplemencie diety " Figurena Slim ". Chcę sprobować ale mam pytanie czy przy moich schorzeniach to nie zaszkodzi?
Dzień dobry,

Pragnę Panią poinformować, że nie ma w chwili obecnej uzasadnienia naukowego dla wykorzystania suplementów diety wspomagających odchudzanie, ponieważ dowody na ich skuteczność są obecnie niejednoznaczne i definitywnie niewystarczające dla sformułowania jakichkolwiek zaleceń. Co więcej, dla wielu substancji powszechnie znajdujących się w składzie takich preparatów wymagane jest przeprowadzenie kolejnych dobrze zaprojektowanych badań w celu potwierdzenia ich bezpieczeństwa w sytuacji długotrwałej suplementacji. Niewątpliwie, to co przyniesie Pani rzeczywiste korzyści w kontekście redukcji masy ciała, a nie jedynie zmniejszenie zasobności portfela to odpowiednia strategia żywieniowa bazująca na deficycie energetycznym, wypijaniu właściwej ilości wody i zwiększonej podaży błonnika pokarmowego oraz samokontrola i inne techniki behawioralne, stanowiące kluczowe elementy kompleksowego podejścia do procesu odchudzania i utrzymania satysfakcjonującej, należnej masy ciała, które znajdują poparcie w dowodach naukowych. Do tego oczywiście dochodzi regularny wysiłek fizyczny, natomiast w Pani przypadku wymaga on konsultacji z lekarzem, aby uzgodnić jakie są możliwości w tym aspekcie.

Z wyrazami szacunku,
Mateusz Durbas
Dietetyk Kliniczny i Sportowy
mateuszdurbas.pl
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna (pierwsza wizyta) - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Żaden suplement nie odchudzi Pani. Proszę zmienić nawyki żywieniowe i dopasować kaloryczność diety do aktualnego zapotrzebowania. Skoro mniej się Pani porusza i choruje, proszę wraz z dietetykiem stworzyć plan żywieniowy adekwatny do stanu zdrowia i poziomu aktywności fizycznej.