Witam, chciałbym się dowiedzieć jaka jest różnica między lekami nexpram 10mg a Asertin 50mg? W inter

2 odpowiedzi
Chciałbym się dowiedzieć jaka jest różnica między lekami nexpram 10mg a Asertin 50mg? W internecie jest dużo różnych opinii, a mnie interesuje czy oba działają tak samo i na to samo, który z tych leków jest bezpieczniejszy dla zdrowia i skuteczniejszy (po prostu lepszy). Ponadto, ile czasu trwa standardowa terapia danym lekiem oraz który z tych leków, zażywając 1 tabletkę w mg podanych powyżej ma silniejsze działanie czy może takie samo. Druga sprawa to picie alkoholu, jak to jest w praktyce. Wiem że picie alkoholu jest zakazane przy stosowaniu tych leków ale czy możliwe jest wypicie okazyjnie od czasu do czasu (np. raz na miesiąc) kilku piw i przy którym z tych leków jest to bezpieczniejsze.
Proszę o szczerą i rzetelną odpowiedź, ponieważ mało jest informacji o danych lekach a nie mam wyrobionej opinii ponieważ nie stosuje żadnego i nie mam porównania. Opinii w Internecie jest wiele ale wolałbym znać opinie profesjonalistów.
Farmakoterapię zawsze dobiera lekarz i warto z nim porozmawiać również o swoich oczekiwaniach i trybie życia, jak również o skutkach ubocznych. Nie zawsze się jednak da przewidzieć czas terapii. Powodzenia!

Dzień dobry!
Przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi.
Większość terapeutów w tym ja nie ma wykształcenia medycznego i z tego powodu nie powinni doradzać w sprawie leków oraz nie mogą ich wypisywać.W celu otrzymania informacji na temat dawkowania leków proszę skierować pytanie do psychiatry lub psychoterapeuty z wykształceniem medycznym. Na pewno rzetelnie odpowie. Pozdrawiam