Witam. Chciałabym zapytać o konsekwencje nieodpowiedniego napięcia w okolicy miednicy. Czy zbyt duże

3 odpowiedzi
Chciałabym zapytać o konsekwencje nieodpowiedniego napięcia w okolicy miednicy. Czy zbyt duże napięcie może powodować ból w okolicy stawów krzyżowo - biodrowych i przy zginaniu nogi do boku - ból wewnątrz torebki stawowej (bolące ciągnięcie)? Od 1,5 roku zmagam się z problemem podczas chodzenia. Odczuwam dyskomfort podczas odwodzenia lewej nogi do przodu - ciężko to wytlumaczyc, ale mam wrażenie że bardzo ciężko mi ta nogę podnieść (w trakcie jej unoszenia podczas chodu czuje że mobilizują się głównie stawy krzyżowo - biodrowe - poza tym mam wrazenie, że ciągnę ta nogę za sobą...). Nie wiem czy to jest istotne, ale w trakcie chodzenia na palcach (chciałam sprawdzić, czy będzie jakaś różnica w odczuciach) -jest o wiele wiele lepiej - wiadomo jednak że nie da się tak funkcjonować na co dzień i muszę chodzić normalnie - tj. stawiając cała stopę. Co zrobić jednak by opisany problem zniknął? Dodam jeszcze że kłopot z chodem dotyczy nie tylko stawiania nogi do przodu ale także jej odwodzenia do boku (sztywność podczas skrętów ciała lub np. gdy muszę obejść stół dookoła) a poza tym mam problem z "hamowaniem", zatrzymaniem się...

Co powinnam zrobić i czy wgl problem można wyeliminować ?

Od ponad pół roku uczęszczam na terapię manualna do fizjoterapeuty, ale być może jakiejś metody jeszcze nie wykorzystaliśmy aby ten konkretny opisany przeze mnie problem zniknął.
Przyczyn zaistanialej sytuacji może być wiele. Zapraszam na diagnostykę i terapie.

Witam
Najprawdopodobniej problem wynika z nieprawidłowości w układzie mięśniowo-powięziowym, a konkretnie z powięzią piersiowy-ledzwiową, która wpływa na stabilizację odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa oraz łączy się bezpośrednio z powieziowa mięśni posladkowych i powieziowa mięśni tylnej strony uda. Gdy te poszczególne powiezi nie są uwolnione i nie funkcjonują prawidłowo wpływają na siebie i zaburzają funkcje np. uczucie napięcia na plecach, miednicy i tyle ud oraz trudności w unoszenie nogi.
Zatem zalecam dokładną diagnostykę u terapeuty powieziowego i terapie u niego.
Zapraszam
Mgr Rafał Duda
Niezależnie od tego co napisali koledzy powyżej, problem może pochodzić z zaburzenia strukturalnego w obrębie kręgosłupa odc. lędźwiowo-krzyżowy (zaburzenie układu struktur wewnątrzstawowych, dyskopatia) . Rekomenduje analizę i diagnostykę u fizjoterapeuty pod ww. kątem. Proszę poszukać terapeuty specjalizującego się w mechanicznej diagnostyce i terapii zespołów bólowych kręgosłupa i kończyn.
Sugeruję wizytę: Terapia kręgosłupa (pierwsza wizyta) - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.