Witam.Chciałabym dowiedziec się ,czy mój przypadek nadaje się na próbę rehabilitacji ,ponieważ konsu

1 odpowiedzi
Chciałabym dowiedziec się ,czy mój przypadek nadaje się na próbę rehabilitacji ,ponieważ konsultowałam to z kilkoma neurochirurgami i 4 z nich -operacja,tylko jeden dał mi "nić "nadziei,że można próbować rehabilitacji z bardzo doświadczonym Fizjoterapeutą,a na operację zawsze zdążę .W skrócie tylko napiszę ,mój RM -na poziomie C5,C6 obniżenie k-m z otoczoną osteofitami centralno -lewostronną wypukliną uciskającą worek oponowy i następowym zniesieniem rezerwy płynowej wokół rdzenia kręgowego oraz niewielkim modelowaniem rdzenia....Na tym poziomie kanał zmniejszony do 7-8 mm. Ledżwiowy 2,3, torbiele okołokorzeniowe oponowe do 15 mm. Proszę o odpowiedż,czy można próbować w tym stanie innych metod ,prócz operacji,której okropnie się boję,zwłaszcza ,że dalsze części kręgosłupa nie są w najlepszym stanie.Nie czuje się rewelacyjnie, ale chodzę ,z dłoni mi nic nie wypada ,ale pojawiają się już mrowienia kończyn i widzę jak zanikają mi mięśnie szyi oraz rąk........Będę bardzo wdzięczna za odpowiedż,gdyż jestem załamana perspektywą operacji. Pozdrawiam serdecznie. Mam 55 lat
Dzień dobry. W przypadku ciasnoty kanału kręgowego w odcinku szyjnym korespondujące z dretwieniami kończyn oraz zanikami mięśni rehabilitacja raczej nie spowoduje uwolnienia rdzenia w miejscu ciasnoty. Należy rozważyć leczenie operacyjne, w przeciwnym przypadku zmiany w rdzeniu i mięśniach mogą się pogłębiać a zwlekanie z decyzją odnosnie operacji nie wpłynie pozytywnie na wynik pooperacyjny. Pozdrawiam