Witam , byłam w związku z chłopakiem z depresją . Ponad rok czasu , na samym początku było wszystko

3 odpowiedzi
Witam , byłam w związku z chłopakiem z depresją . Ponad rok czasu , na samym początku było wszystko super , mówił kocham Cię i wszystko , było naprawdę dobrze , dość długi okres czasu leczy się na depresję . Nie dawno zmieniał leki i nie wiem co jest spowodowane tym ale zostawił Mnie mówiąc , że nie chce abym cierpiała i nie chce ze mną być ani już mu się nie podobam . A zakłada portale randkowe . Co może o tym świadczyć ? .
Dzień dobry, odpowiedzi na Pani pytania może być naprawdę bardzo wiele. Wyjaśnianie tego co może kierować Pani chłopakiem, bez jego udziału w dyskusji, jest praktycznie niemożliwe, ponieważ wtedy przyjmujemy jedynie swoją własną perspektywę. Polecam Pani konsultacje u psychologa w celu wsparcia w tej trudnej sytuacji i nabrania dystansu do całej sprawy. Zawsze warto przede wszystkim pamiętać o sobie, a dopiero potem zajmować się sprawami innych osób.
Pozdrawiam serdecznie,
Sandra Sztajerwald-Reglinska

Dzień dobry, pyta Pani o czym może świadczyć zachowanie Pani partnera. Proszę pamiętać, że każda odpowiedź będzie jedynie świadczyła o subiektywnej perspektywie, sposobie widzenia danej sytuacji. Poznanie obiektywnego powodu jest niemożliwe bez udziału w dyskusji Pani partnera. To bardzo trudna dla Pani sytuacja. Proszę zadbać o swój dobrostan i jeśli czuje Pani gotowość do poproszenia o wsparcie, zgłosić się do specjalisty, który będzie Pani towarzyszyć w zrozumieniu nowej dla Pani sytuacji i przepracowaniu odczuwanych przez Panią trudności.
Pozdrawiam serdecznie! Żaneta Szczerba
Dzień dobry,

osoby z depresją bardzo często wycofują się z kontaktów społecznych, izolują, ucinają relację. Wynika to z braku motywacji, poczucia braku sensu, ale też często nie chcą być ciężarem dla innych. Są to natomiast jedynie hipotetyczne powody. Jeśli nie rozumie Pani decyzji partnera, to zachęcam do porozmawiania z nim i dopytania o przyczynę rozstania. Proszę pamiętać, że osoba chorująca na depresję może mieć trudność w wyrażeniu swoich uczuć, emocji, ale też może po prostu się zamknąć w sobie i nie chcieć rozmawiać. Jeśli jest Pani ciężko poradzić sobie z tym rozstaniem, to zachęcam do spotkania z psychologiem, który pomoże Pani przejść przez ten trudny okres w Pani życiu.
Pozdrawiam serdecznie,
Joanna Szlasa-Więczaszek