Witam. 5 lat temu pojawił się u mnie problem z prawa pachwina. Miałem na nią rehabilitacje, ale mama

2 odpowiedzi
Witam. 5 lat temu pojawił się u mnie problem z prawa pachwina. Miałem na nią rehabilitacje, ale mama zabrała mnie do lekarza, który okazał się być kregarzem... Gość stwierdził, że pachwiny bolą od kręgosłupa szyjnego i wykonał bardzo silna i szybka manipulacje odcinkiem szyjnym. Od tamtej pory dzieją się dziwne rzeczy. Bolą gałki oczne, mięśnie sterujące oczami, potylica i mięśnie z tylu szyi. Do tego pojawił się ból mięśni krzyża. Wszystkie mięśnie wokół kręgosłupa są bardzo tkliwe. Próbowałem już wszystkiego- fizjoterapii, osteopatii, chiropraktyki- wszystko daje efekt tylko na chwilę. Badania obrazowe typu rezonans, tomograf, rtg nie wykazują żadnych uszkodzeń. Czasem do tych objawów dochodzą nudnosci. Cały czas bladze i nie mogę znaleźć problemu... Czy ktoś z państwa ma na to jakiś pomysł? Pozdrawiam.
Dzień Dobry,

A jak wyglada u Pana kwestia diety, suplementacji witamin i minerałów?
Czasem rzeczywiście sama osteopatia czy inne terapie nie przynoszą efektów, gdy pacjent cierpi na niepoważne niedobory pewnych grup witamin. Niedobory mogą powodować zaburzenie pracy układu nerwowego (nieadekwatne, wygórowane reakcje na bodźce), problem z redukcją stanów zapalnych, oraz problem ze spontanicznym, bezwiednym rozluźnianiem mięśni. Mowa tutaj głównie o witaminach z grupy B, ale warto przy okazji zrobić sobie cały profil witamin i minerałów by wiedzieć co należałoby suplementować i ci zmienić w diecie. Oczywiście w tym w szerszym zakresie pomoże dietetyk kliniczny.

Oprócz tego jeżeli badania obrazowe odcinka szyjnego nic nie wykazują, warto zrobić badania obrazowe (TK, MRI) samej głowy - by wykluczyć ewentualny ucisk ważnych struktur mózgowia od wewnętrznej strony czaszki, np w tylnym dole czaszki.

Mam nadzieje, że uda się Panu zdiagnozować problem i znaleźć pomoc.

Pozdrawiam Serdecznie

Proponuję poszukać terapeuty (fizjoterapeuta lub osteopata):
1. obeznanego z terapią czaszkowo-krzyżową i wisceralną (po szkoleniach Instytutu Barrala / Instytutu Upledgera)
2.obeznanego z koncepcją regulacji ciśnień w jamach ciała
3. pracującego z regulacją/dostrajaniem napięć łańcuchów mięśniowo-stawowych (GDS) oraz reedukacją posturalną i ruchową
4. pracującego z płynami ciała
Są terapeuci którzy ukończyli tylko część wymienionych przeze mnie szkoleń; są też tacy którzy pracują wszystkimi wyżej wymienionymi. Im szersze spojrzenie na mechanikę ciała ( w tym mechanikę "wnętrza ciała") i odstępstwa od niej tym lepsze zrozumienie potencjalnych zaburzeń w fizjologii (objawy).
Życzę powodzenia,
Daniel