Witam 3 raz nawraca mi depresja, niestety z każdym nawrotem czuję się coraz gorzej. Od pół roku cz

2 odpowiedzi
Witam
3 raz nawraca mi depresja, niestety z każdym nawrotem czuję się coraz gorzej. Od pół roku czuję się ciągle smutna, przytłoczona epidemią i panującą atmosferą, mam niskie poczucie własnej wartości , problemy ze snem , nie mam także energii na jakąkolwiek aktywność. Bardzo źle znoszę stres, jestem również przed maturą co dodatkowo powoduje u mnie lęk. Przytłaczają mnie moje własne myśli, mam wrażenie że życie nie ma sensu. Często mam ataki paniki. Mam również duży problem z zazdrością w związku, co wyniszcza naszą relację. Biorę leki antydepresyjne przepisane przez psychiatrę, czuję też że potrzebuję pomocy u psychoterapeuty, ponieważ nie radzę sobie sama ze sobą. Mimo tego boję się że lekarz nie zrozumie moich problemów i że wydam się dla niego dziwna. Ok 6 lat temu próbowałam wizyt u psychologa, jednak nie przyniosły one efektów..
Dzień dobry. Na pewno przedłużająca się pandemia, ciągła atmosfera niepewności może wpływać na samopoczucie. Takie efekty występują nawet u osób, które przed pandemią ze stresem radziły sobie dość dobrze. Oczekiwanie na maturę również jest czynnikiem stresogennym. Wszystko to powoduje, że można poczuć się gorzej, dlatego jestem zdania, że dobrze Pani czuje, myśląc o pomocy psychoterapeutycznej dla siebie. Widać też, że zależy Pani na tym, by związek, w którym Pani jest był szczęśliwy. Mało tego, dostrzega Pani, z czym jest to związane. Nie jest Pani dziwna. Musi Pani sobie radzić z wieloma trudnościami, w tak nietypowej i ciężkiej sytuacji jaką jest pandemia. Życzę dobrego wyboru psychoterapeuty i mam nadzieję, że moja odpowiedź była choć trochę pomocna, pozdrawiam i życzę powodzenia!

Droga Pani, ma Pani rację, potrzebuje Pani psychoterapii, proszę się nie wahać i nie czekać. Z opisu widać co najmniej kilka poważnych kwestii, które należy zaadresować. Dla Pani dobra, dla Pani zdrowia, proszę o siebie zadbać, również w tym wymiarze. Dobrze, że przyjmuje Pani leki, uzupełniając leczenie psychiatryczne psychoterapią, stosunkowo szybko powinna Pani odczuć poprawę. Dobrego dnia.