Witam 2 lata temu rozstałem się z żona raz w tygodniu się masturbuje co 2 tygodnie jeżdżę do koleżan

2 odpowiedzi
Witam 2 lata temu rozstałem się z żona raz w tygodniu się masturbuje co 2 tygodnie jeżdżę do koleżanki uprawiamy sex koleżanka mieszka 400km ode mnie
w sądzie kazali mi iść na terapię sexualna i przynieść zaświadczenie bo masturbacja jest zła jestem sexocholikiem powiedzieli jak sie masturbuje w sadzie sami znajomi zony psychologowie tez rodzina potrzebuje lekarza żeby uzyskać zaświadczenie że chodzę na terapie choć myślę ze nie potrzebuje
czy masturbacja jest naprawdę zła jeśli nie mam nikogo przy sobie a widzę się raz na 2 tygodnie powiedzieli i mam chodzić na terapie mam 47 lat a chcę sie widywać z synem syn mam 14 lat razem wszędzie jeździlyśmy ryby grzyby sporty wycieczki teraz mam blokadę od roku nie mogę się widywać
Rozumiem, że ta sytuacja może być dla Ciebie bardzo trudna i pełna frustracji. Terapia może wydawać się niepotrzebnym obciążeniem, szczególnie gdy czujesz, że Twoje zachowanie seksualne nie jest problemem. Jednakże, warto spojrzeć na to z różnych perspektyw. Po pierwsze, ważne jest, aby zrozumieć, że sama masturbacja nie jest oceniana jako "zła". Masturbacja jest często naturalną częścią życia seksualnego wielu osób i może być zdrowym sposobem na zaspokojenie potrzeb seksualnych, szczególnie w okresie braku partnera. Jednakże, kiedy masturbacja prowadzi do negatywnych konsekwencji w życiu osobistym, społecznym lub zawodowym, może to wskazywać na potrzebę terapii. Terapeuci specjalizujący się w tej dziedzinie mogą pomóc Ci zidentyfikować, czy rzeczywiście istnieje tutaj problem, zrozumieć przyczyny Twojego zachowania oraz rozwijać zdrowe nawyki seksualne i radzić sobie z ewentualnymi problemami emocjonalnymi czy relacyjnymi. Rozumiem, że Twoja relacja z synem jest dla Ciebie ważna i że chcesz spędzać z nim jak najwięcej czasu. Możesz kontynuować budowanie i utrzymywanie relacji ze swoim synem, nawet jeśli masz ograniczone możliwości spotkań. Wspólne aktywności online, rozmowy i wsparcie mogą nadal być częścią waszego życia, nawet jeśli musisz je realizować na odległość. Jeśli czujesz, że nie potrzebujesz terapii seksuologicznej, to warto otwarcie porozmawiać o swoich obawach z terapeutą seksuologiem. Może to być okazja do wyjaśnienia, dlaczego uważasz, że terapia nie jest potrzebna, a terapeuta może pomóc Ci zrozumieć, czy istnieją inne sposoby poradzenia sobie z sytuacją. Na koniec, jeśli czujesz, że sądowy nakaz uczestnictwa w terapii jest nieuzasadniony lub niezgodny z Twoimi potrzebami, warto skonsultować tę kwestię z prawnikiem, aby dowiedzieć się, jakie są Twoje prawa i możliwości.

Terapia może mieć także wymiar samopoznania. Wcale nie musisz pracować w niej nad rzeczami, które zostały Tobie nadane przez innych. Zawsze jednak możesz się im przyjrzeć. Jedną z korzyści bycia w terapii jest szansa na lepsze samopoznanie i rozumienie siebie samego. Myślę sobie, że to może być dobrym punktem wyjścia dla Twoich spraw.

Powiedzenia!