We wtorek miałam szczepienie jednak już od rana miałam jakiś kapryśny humor, po szczepieniu zaczął b

3 odpowiedzi
We wtorek miałam szczepienie jednak już od rana miałam jakiś kapryśny humor, po szczepieniu zaczął boleć mnie brzuch ,czułam kłucie pomiędzy klatką piersiową. Kolejnego dnia okazało się ,że mam biegunkę więc nie przejmowałam się brzuchem ale ból narastał ( ale kłucie ustąpiło) przez kolejne dwa dni nie szłam do szkoły bo gdy wstawałam strasznie bolała mnie głowa i nie mogłam ustać dłużej niż 3 minuty... Jednak bóle ustąpiły gdy w sobotę wieczorem pozbyłam się wszystkich gazów... Jednak biegunka towarzyszy mi aż do teraz (poniedziałek) co prawda z znacznie mniejszym bólem brzucha ale chciałabym już się jej pozbyć... Kobieta 2005
Dzień dobry, zachęcam do wizyty u internisty ponieważ Pani objawy są niepokojące. Proszę dbać o nawodnienie organizmu oraz unikać pokarmów o wysokiej zawartości błonnika. Pozdrawiam

Dzień dobry, jeśli objawy nastąpiły po szczepieniu, przy braku innych okoliczności powodujących objawy, to koniecznie proszę udać się do lekarza, który do szczepienia Panią dopuścił lub internisty - powinni oni zgłosić Niepożądany Odczyn Poszczepienny (NOP). Jeśli tego nie zrobią moim zdaniem powinna Pani sama lub Pani rodzic to zgłosić (bo rozumiem, że 2005 to rok urodzenia?). Proszę odpoczywać, spokojnie oddychać przez nos i przeponowo (to uspokoi ciało), jeść teraz żywność lżej strawną (gotowaną, mniej surowizny), unikać pokarmów z dużą ilością błonnika (szczególnie źle przygotowanych do spożycia zbóż pełnoziarnistych i roślin strączkowych), jeść warzywa szorowane bez obierania (blanszowane, duszone, gotowane w wodzie i na parze) bez ostrych przypraw, pić przegotowaną letnią wodę (szczypta soli jako dodatek nie zaszkodzi), nie pić teraz soków i napojów słodzonych (gazowanych i niegazowanych). Proszę się pilniej obserwować i notować te obserwacje włącznie z tym co, jak dużo i o której godzinie Pani zjadła. To tyle ile mogę poradzić w tej chwili. Zapraszam do kontaktu na bezpłatną rozmowę telefoniczną a jeśli wyrazi Pani chęć to zapraszam również na konsultację do mnie, gdzie w szczegółach będziemy mogli omówić rozwiązania dla Pani. Pozdrawiam serdecznie, życzę wszelkiej pomyślności i zdrowych wyborów :)
Proszę dobrze nawadniać organizm przegotowaną wodą z odrobiną cukru i soli (prosty izotonik) i umówić wizytę u lekarza, aby zgłosić objawy po szczepieniu. Może Pani spożywać lekkostrawne posiłki takie jak gotowane warzywa, chude gotowane mięso, biały ryż, białe pieczywo. Kleik ryżowy z dodatkiem marchewki gotowanej plus sucharki to klasyk na takie problemy.