We wrześniu 2017 roku byłam w pracy i wspięłam się na drabine, musiałam dosięgnąć bardzo wysoko. Nag

9 odpowiedzi
We wrześniu 2017 roku byłam w pracy i wspięłam się na drabine, musiałam dosięgnąć bardzo wysoko. Nagle gdy zeszłam z tej drabiny, szłam dość szybko i zaczął skakać mi obraz przez chwilę, po czym ustąpiło. Parę dni później miałam zawroty głowy, bolał mnie kark, najczęściej przy pochylaniu się do przodu. Od tamtej pory mam zawroty głowy jak za długo jestem w zgarbionej pozycji z opuszczoną głową w dół. Do tego przy pochylaniu głowy w tył strasznie boli mnie szyja. Proszę o pomoc, co to może być? Dziękuję.
Witam objawy wskazują na zaburzenie pracy baroreceptorów w obrębie rozejścia się tętnicy szyjnej wspólnej. Zaburzenie w tym rejonie odbierane często jest jako mroczki przed oczami i zawroty głowy. Dodatkowo ból szyi przy odchylaniu do tylu może wskazywać na zaburzenia mięśniowo powięziowe w tym rejonie. Żeby jednak potwierdzić ta hipotezę należy udać do specjalisty- fizjoterapeuty lub osteopaty. Pozdrawiam

Takich objawów nie należy lekceważyć, mogą być poważne powikłania, ale również może skończyć się to na sprawach mięśniowych w okolicach karku i głowy. Ból szyi może być spowodowany ciągła protrakcją glowy, gdzie kręgosłup szyjny jest w patologicznym ustawieniu, obciążającym mięśnie oraz więzadła, ale również zaburzajaca fizjologiczną lordozę szyjną. Oczywiście trzeba zwracać uwagę na cały organizm,przepływ płynów, postawę, a nie skupiać się wyłącznie na problemach w odcinku szyjnym kręgosłupa. Pozdrawiam.
Wymienione objawy wskazują na nieprawidłowości w napięciach mięśni co przekłada się na tkanki przez nie poruszane tj. kręgosłup i czaszkę wraz z zawartością. Polecam wizytę u fizjoterapeuty pracującego globalnie na tkankach miękkich (np. integracja strukturalna, model tensegracyjny, Manipulacja powięzi wg Stecco lub łańcuchy mięśniowo-stawowe GDS ) i/lub funkcjonalnie (PNF poziom min. rozwijający).
Dzień dobry,
najczęstszym powodem Pani objawów jest napięcie mięśni podpotylicznych. Okolica tych mięśni jest kluczowa, ponieważ tedy przebiegają tętnice szyjne oraz włókna układu współczulnego. Nadmierne wzmożone napięcie mięśni może wpływać na podrażnienie układu współczulnego a w związku z tym, zawrotami głowy, nudnościami, bólem. Na początku warto zrobić RTG kręgosłupa szyjnego oraz badanie fizjoterapeutyczne wykluczające np problem z drożnością tętnic lub niestabilnością kręgosłupa. Jeśli nie będzie przeciwskazań należy rozpocząć terapię tkanek mięśniowo-powięziową szyi, mobilizacje kręgosłupa, stretching mięśni szyi. Po kilku terapiach powinna Pani odczuć znaczną poprawę.
Pozdrawiam
mgr Kamil Struk
Witam
Prosze poszukac terapeuty poslugujacego sie metoda Mulligana.
Witam. Oczywiście nie są to wystarczające informacje dzieku którym możemy postawić konkretną diagnozę chociażby nie znamy wieku Pani co jest niezmiernie istotną informacją. Z całą pewnością myślę że możemy tu mówić o problemach z układem kręgo-podstawnym i tętnicami które się tam znajdują, ale to tylko przypuszczenia. Jeżeli chce Pani poznać więcej informacji na temat tego co może się dziać z Pani stanem zdrowia zapraszam do gabinetu na szczegółowe badanie. Pozdrawiam Maciek Siuda
Prawdopodobnie napięcie mięśni pod potylicznych które mogą odruchowo cała szuje spinać plus tętnice podstawie . Dlatego kręcenie w głowie . Oraz nerw Arnolda , często generowane Bole głowy i mogą tez być szumy w uszach . Pozdr
Wymienione przez Panią objawy mogą wynikać z wielu przyczyn, m.in. zaburzenia w odcinku szyjnym kręgosłupa, czy też nadmiernego napięcia w obrębie mięśni obręczy barkowej i karku.Dokładniejsze określenie natury problemu jest możliwe po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu oraz badaniu fizykalnym pacjenta, które jest możliwe tylko podczas bezpośredniego kontaktu z pacjentem.
Proponuję na początek udać się do lekarza pierwszego kontaktu ew. ortopedy i po badaniu klinicznym lekarz może skierować na RTG w celu wykluczenia zmian w odcinku szyjnym. Jeśli w badaniu klinicznym będą objawy niestabilności odcinak szyjnego to dobrze byłoby zrobić RTG funkcjonalne. To na początek!