Ważę 87 kg i mam około 183 wzrostu. Czy mam dużą nadwagę? Jak bym mógł schudnąć? Nie jem mięsa, jaką

2 odpowiedzi
Ważę 87 kg i mam około 183 wzrostu. Czy mam dużą nadwagę? Jak bym mógł schudnąć? Nie jem mięsa, jaką dietę odchudzającą mógłbym zastosować? Czy powinienem ważyć jedzenie? Ile godzin sportu, ruchu powinienem mieć na dzień aby schudnąć? Czy powinienem stosować jakieś suplementy odchudzające?
Dzień dobry! Nie jest to duża nadwaga. Schudnąć można . Na początek zobaczyć jaki tryb życia Pan prowadzi i czy są błędy żywieniowe. Zobaczyć jakie zapotrzebowanie energetyczne Pana i czy w codziennym życiu nie przekracza jego Pan? Dalsze działania będą zależały od otrzymanych odpowiedzi na te pytania.
Pozdrawiam

Dzień dobry,

Biorąc pod uwagę najpopularniejszy wskaźnik używany do oceny stanu odżywienia organizmu, a więc indeks BMI to klasyfikuje on Pana jako osobę o nieznacznej nadwadze (BMI wynosi około dwadzieścia sześć, natomiast norma kończy się na dwadzieścia cztery i dziewięć). Proszę również zweryfikować swój obwód pasa, który również jest bardzo istotnym wskaźnikiem, określającym możliwe nasilenie ryzyka chorób sercowo-naczyniowych. Proszę najlepiej udać się do kompetentnego specjalisty w dziedzinie żywienia, który dokona szczegółowej analizy Pana aktualnej sytuacji i oszacuje zapotrzebowanie organizmu na energię oraz składniki odżywcze, a następnie pomoże Panu dobrać adekwatną ilość pożywienia do bieżących potrzeb oraz odpowie na nurtujące Pana pytania dotyczące sposobu odżywiania i zdrowia. W chwili obecnej pomimo szerokiej oferty suplementów diety wspierających proces redukcji tkanki tłuszczowej nadal brakuje wystarczającej liczby rzetelnych dowodów naukowych, aby można je było zalecać jako skuteczne narzędzie utraty i kontroli masy ciała u osób z nadwagą i otyłych. Proszę się skupić na kształtowaniu właściwych nawyków żywieniowych i związanych z ogólnym stylem życia.

Z wyrazami szacunku,
Mgr Mateusz Durbas
Dietetyk Kliniczny i Sportowy
mateuszdurbas.pl
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna (pierwsza wizyta) - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.