Waga po ciąży, hashimoto

18 odpowiedzi
Dzień dobry, mam pytanie odnośnie zrzucenia nadmiernych kilogramów po ciąży. Urodziłam 10 miesięcy temu,waga sprzed ciąży 61 kg, przytyłam ponad 20 kg, a w tym momencie udało mi się schudnąć do 68,4 kg. Mam Hashimoto i tracę już nadzieję, że kiedykolwiek uda mi się schudnąć. Jem regularnie, około 1500 kcal i ćwiczę dość intensywnie po około 30 minut 4-5 razy w tygodniu, wypijam około 2 litrów wody. Może ktoś mógłby mnie nakierować co robię źle, że waga stoi jak zaklęta?
Dzień dobry,
Choroba Hashimoto wraz ze współistniejącą niedoczynnością tarczycy często utrudnia redukcję masy ciała. Ważny jest odpowiedni dobór wartości energetycznej diety ( w tym przypadku mam podejrzenie, że 1500 kcal to dla Pani zdecydowanie za mało, ale potrzebuję większej ilości informacji i przeprowadzenia szczegółowego wywiadu zdrowotno-żywieniowego) oraz odpowiednie proporcje makroskładników, wyrównanie niedoborów mineralno-witaminowych oraz zadbanie o prawidłową funkcję i mikroflorę jelit. Zapraszam na wizytę, razem znajdziemy odpowiednie rozwiązanie dla Pani.
Pozdrawiam,
Joanna Skwarek

Witam serdecznie. Powinna pani zrobić analizę składu ciała. Może jest za duża lub za mała kaloryczność dnia. Zebrana woda . Proszę odnaleźć gabinet dietetyczny ,najlepiej Przyjaznego Dietetyka w pobliżu Pani zamieszkania na pewno Pani pomogą . Pozdrawiam
Gdyby na podstawie kilku zdań dało się udzielić sensownej odpowiedzi zawód dietetyka nie miał by racji bytu. :)
Niepowodzenie w odchudzaniu może być powiązane ze zmianami w hormonach tarczycy, błędami w diecie, czy tzw. marginesem bezwiedności. Zapraszam na konsultację!
Bardzo chętnie. Specjalizujemy się w redukcji masy ciała u osób z chorobą Hashimoto. Niezwykle istotny jest rozkład makroskładników - bialek/ tłuszczów/ węglowodanów w jadłospisie. Po Pani opisie nie da się tego ustalić. Nie znam też Pani wzrostu i wieku, aby móc ustalić wartość energetyczną jadłospisu. Podejrzewam, że może być za niska. Zapraszamy do konsultacji on-line. akademia-diety.pl
Pierwsze ważne pytanie, czy ma Pani wyregulowaną pracę tarczycy?? Jak wyglądają wyniki badań typu: TSH, ft3, ft4, anty - TPO, witamina D3 25 OH D3, wit B12, selen, cynk, jod, glukoza, cholesterol, trójglicerydy, jonogram ogólnie, próby wątrobowe. Najpierw powinniśmy dojść do tego, co jest przyczyną stanu zapalnego, następnie wyrównać niedobory w organizmie, po wykonaniu analizy składu ciała, obliczyć dla Pani zapotrzebowanie kcal.. Prawdopodobnie trzeba by popracować na florą bakteryjną jelit, być może oczyścić wątrobę. Niestety na odległość nie jestem w stanie Pani pomóc. Sama wiem, ile trzeba włożyć pracy, by wejść w remisję choroby, aby organizm zaczął z nami współpracować. Mnie osobiście udało się to po 7 latach walki. Poznałam swój organizm, wiem co mu służy, co nie. Zastosowałam się do wykluczeń pokarmowych, uzupełniłam niedobory, ustawiłam plan dietetyczny, do tego włączyłam umiarkowaną aktywność, popracowałam na jelitami, wątrobą, ale dziś stwierdzam, że warto było, choć była to momentami droga przez mękę:/ Pozdrawiam i proponuję udać się do dobrego dietetyka, który spojrzy na Panią holistycznie.
Dzień dobry, jeśli hormony tarczycy są uregulowane, to przy kaloryczności 1500 waga powinna spadać. Może warto wykonać analizę składu ciała, żeby sprawdzić wygląda proporcja tkanka tłuszczowa-woda?
Sugeruję wizytę w gabinecie dietetycznym - wykonamy analizę, przeanalizujemy Pani dotychczasowy jadłospis, opracujemy nowy i zastanowimy się czy należałoby wykonać dodatkowo badania lub np. testy na nietolerancje pokarmowe,
Pozdrawiam
Witam ;-)
Świetna pacjentka na redukcje;-)Spokojnie jestem w stanie Pani pomoc.Problem może wynikać z wielu czynników zaczynając od regulacji hormonów a kończąc na dobrze dobranych treningach i zbilansowanej diecie;-)Uważam że spokojnie można osiagnąc wagę z przed ciąży tylko trzeba dobrze podejsc do redukcji dzialaniem holistycznym także zapraszam na konsultacje online. ;-)
Trudno napisać Pani coś konkretnego, gdyż mam mało informacji. Dieta 1500 kcal niewiele mi mówi. Nie wiem, także czy karmi/karmiła Pani piersią i co znaczy "ćwiczę dość intensywnie"? Przy Hashimoto proponuję często eliminację niektórych produktów jak mleko i nabiał czy pszenica oraz inne, zależnie od stanu pacjenta.
Witam, proponowałabym wykonać test na cukier i insulinę przed i po obciążeniu glukozą, czyli tzw. krzywą cukrową i insulinową. Częstym zaburzeniem towarzyszącym Hashimoto jest insulinooproność,która może wpływać na Pani efekty. Aby podpowiedzieć coś więcej w kwestii doboru kaloryczności, makro i mikroskładników i dalszego postępowania, niezbędny będzie szczegółowy wywiad żywieniowy, zdrowotny, wyniki badań i analiza składu ciała. Polecam skonsultować się ze specjalistą.
Witam,
Aby móc Pani pomóc i nakierować na ewentualne błędy w diecie, które mogą być powielane i przyczyniać się do braku spadku na wadze należałoby wykonać szczegółowy wywiad żywieniowy i przeanalizować dotychczasowy sposób żywienia na konsultacji z dietetykiem.

Pozdrawiam,
Anna Gacek
Bez dokładnego przeanalizowania sposobu żywienia nie wiadomo co robi Pani źle. Liczenie kalorii to za mało, aby chudnąć. Najważniejsze to wystrzeganie się produktów sprzyjających odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Ogólne zasady znajdzie Pani na mojej stronie jadłospisy.pl w tekście na blogu: odchudzanie jest proste. Pozdrawiam
Witam, możliwe, iż przyczyną braku redukcji masy ciała jest zbyt mała ilość spożywanych kcal. Jest ona zależna od indywidualnych parametrów osoby (wzrostu, wieku, itp.). Przy Hashimoto nie wskazane jest także zbyt niskie spożycie kcal.
Witam Szanowna Pani, redukcja wagi w chorobie Hashimoto nie jest rzeczą prostą gdy robimy to na własną rękę - proszę natomiast skontaktować się ze mną poprzez pocztę e-mail imienkowski@gmail.com Przeprowadzę z Panią wywiad i zdiagnozuje przyczynę, dobierając odpowiednie środki aby skutecznie pozbyła się Pani nadmiernej wagi. Pozdrawiam i łącze wyrazy szacunku
Witam, bardzo prawdopodobne, z tego co Pani piszę, że długie stosowanie jadlospisu o zmniejszonej podaży kalorii spowodowało spowolnienie tempa metabolizmu. Nie znam też Pani dokładnego składu masy ciała i ciężko jest wyliczyć odpowiednie zapotrzebowanie, ale radziłbym pod okiem dietetyka powrócić na pewnien okres do jadłospisu normokalorycznego, by napędzić spowrotem metabolizm, po czym znowu będzie można wrócić do redukcji.
W razie potrzebny zapraszam do kontaktu online.
Witam,
Nie wiem jaki jest Pani wzrost ale obawiam się że kaloryczność Pani diety jest za niska, to tak na pierwszy rzut oka. Nie wiem jakie posiłki Pani jada, tzn. jakie produkty są w diecie, jak wyglądają wyniki dla hormonów tarczycy i czy bierze Pani dodatkowe lekarstwa. Chętnie pomogę ale w chwili obecnej mam za mało danych.
Zapraszam i pozdrawiam, znajdzie mnie Pani :)
Olga Kapinos
Dobry Dietetyk
Witam serdecznie,
W pierwszej kolejności chciałabym Pani pogratulować ładnego spadku wagi po ciąży :-). Co do dalszego zrzucania wagi, to ciężko coś powiedzieć bez analizy składu ciała, wyników badań, stylu życia. Przy intensywnym treningu kalorii może być zbyt mało, ale to można stwierdzić dopiero po dokładnej analizie wywiadu i dzienniczka żywieniowego. Warto zrobić dodatkowo podstawowe badania, hormony tarczycy i profil glukozowy i insulinowy, gdyż czasem przy Hashimoto może pojawiać się insulinooporność, która powoduje problemy z wagą. Zapraszam do współpracy, także online.
Pozdrawiam
Ewa Zawidzka
Dzień dobry, warto na wstępie zauważyć, że już dokonała Pani sporej redukcji masy ciała po ciąży. Trudno jest mi przekazywać porady za pomocą internetu, gdy nie znam szczegółów związanych z Pani osobą, stylem życia oraz dotychczasową historią leczenia. Zapraszam do kontaktu telefonicznego lub mailowego - wtedy będę mógł powiedzieć nieco więcej w odniesieniu do Pani sytuacji. Z wyrazami szacunku, Mateusz Durbas.
Dzień dobry, zrzucenie 12kg w 10 miesięcy to bardzo ładny wynik. Jednak aby określić co mogło spowodować zatrzymanie, należy przeprowadzić dokładny wywiad zdrowotno- żywieniowy i analizę składu ciała, więc proponuję skonsultować się indywidualnie z dietetykiem