W związku z występowaniem u mnie od pewnego czasu myśli samobójczych postanowiłem poprosić o diagnoz

3 odpowiedzi
W związku z występowaniem u mnie od pewnego czasu myśli samobójczych postanowiłem poprosić o diagnozę i pomoc dwóch lekarzy psychiatrów. Zarówno pierwszy jak i drugi lekarz nie stwierdził u mnie żadnej choroby psychicznej w związku z czym nie zdecydowałem się na farmakoterapie, ponieważ lekarze uznali, że nie jest mi potrzebna. Nie występują u mnie zaburzenia snu czy apetytu, nie cierpię też na brak energii. Na co dzień funkcjonuję normalnie, nie mam problemów w życiu prywatnym ani zawodowym. Nie rozumiem jednak skąd u mnie myśli samobójcze i dlaczego nie mogę się ich pozbyć. Bardzo proszę o pomoc.
Przyczyna myśli samobójczych niekoniecznie musi być widoczna na pierwszy rzut oka. Być może są to sprawy sięgające dzieciństwa. Sytuacja jest bardzo niepokojąca i wymaga szybkiej konsultacji ze specjalistą - psychoterapeutą. W trakcie spotkań specjalista pomoże dotrzeć do przyczyn tego stanu rzeczy i znaleźć sposoby na poradzenie sobie z tą sytuacją. Nie ma na co czekać, to zbyt poważna sprawa na internetowe porady.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Pragnienie odejścia poprzez popełnienie samobójstwa, uporczywe myśli samobójcze, to niezwykle wielowymiarowy i skomplikowany problem. Aby wymienić tylko kilka z tych wymiarów należy przytoczyć biologiczny, psychologiczny, interpersonalny, społeczny, kulturowy i egzystencjalny. Pierwsze to nie należy nigdy myśli samobójczych lekceważyć, ale tego Pan nie uczynił konsultując się z lekarzami - to bardzo dobrze. Teraz należy zrobić zdecydowany krok naprzód, rozpoczynając psychoterapię będąc nadal pod opieką, przynajmniej w fazie wstępnej, psychiatry. To naprawdę zbyt poważna sprawa, by nie podjąć działań od zaraz. Proszę nie zwlekać. Trzymam Kciuki!
Sugeruję wizytę: Psychoterapia - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam Panią,

Nie pozostaje mi nic innego jak zgodzić się z powyższymi odpowiedziami. Pojawiające się myśli samobójcze są sprawą niezwykle poważną, nawet jeśli odwołując się do logiki, nie ma zamiaru ich Pani realizować (z Pani wypowiedzi nie mam jednak jasności). Nawet jeśli nie na pierwszy rzut oka są one bezpodstawne to jednak muszą mieć przyczynę - w końcu się pojawiają. Niestety jedyna droga aby znaleźć odpowiedź to przeanalizować sytuację w procesie psychoterapii. Nie znam innych bardziej efektywnych. Pozdrawiam Panią i trzymam kciuki !

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.