W związku z dziwnym drętwieniem i mrowieniem kończyn dolnych od kolana w dół zostałam skierowana do
1
odpowiedzi
W związku z dziwnym drętwieniem i mrowieniem kończyn dolnych od kolana w dół zostałam skierowana do szpitala. Wykonano mi USG doppler wynik: w środkowym odcinku żyły piszczelowej tylnej hyperechogenny zakrzep (stary) z widocznym przyściennym przepływem. Świeżych zmian zakrzepowych w głównych pniach zylnych układu głębokiego nie uwidoczniono. Wyniki krwi wyszły bez odchyleń. Czy jest to bardzo groźne? Jakie jest ryzyko odczepienia zakrzepu i zgonu ? Dodam że jestem 3 miesiące od porodu.
Z opisu wynika, że przebyła Pani zakrzepicę żył głębokich kończyny dolnej. Są to "stare" zmiany, więc bezpieczne. Poza tym jest to żyła na podudziu, która już uległa rekanalizacji. Z tych danych wynika, że pani nie wymaga leczenia. Żeby to jednak potwierdzić (bo są inne czynniki ryzyka o której tu pani mogła nie napisać) należy udać się do lekarza ze wszystkimi wynikami.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Podczas stosunku uległa uszkodzeniu prezerwatywa, do wytrysku nie doszło. Był to 25 dzień cyklu (wg moich obliczeń dzień niepłodny, cykle miewam 30 dniowe, wcześniej ok 11 dnia cyklu zaobserwowałam że śluz zmienił wygląd typowy dla śluzu płodnego) Jakie jest ryzyko ciąży i czy konieczne jest…
- Jestem nieodporna na bol i nawet podczas badania ginekologicznego odczuwam bol.Proszę o rade jak usunac nadzerke majac taki problem z nieodpornoscia na bol:( i ogromnym strachem przed badaniem.
- Chciałam się zapytać czy jeżeli mam przypisany Glucophage XR 1000 1x dziennie 1 op to czy jest możliwość, że usłyszałam, że mam zażywać 2x dziennie?
- Czy Skinoren można używać podczas ciąży? Czy są jakieś przeciwwskazania?
- Trzy tygodnie temu straciłem przytomność. Na SORze wykonano badania (morfologia, sód, potas, kreatynina, CRP, Glukoza, D-Dimer, Troponina, zrobiono również EKG) - wszystko w normie (diagnoza: podłoże psychogenne). Następnie po kilku dniach pojawiło się uczucie przemęczenia, senność, ból kończyn…
- Pisze w imieniu taty ponieważ bardzo się o niego martwię. Mianowicie tata przeszedł na emeryture ponad rok temu i około od 2 miesięcy jest poprostu bez życia. Została zdiagnozowana u niego depresja, bierze leki niestety nazwy nie jestem w stanie podac. Ma problemy ze snem i czerpaniem radości…
- Mój lekarz psychiatra zachęca do zażywania pregabaliny w leczeniu lęku uogólnionego. Jednak ja obawiam się tego leku. Ponieważ jest to lek także na padaczkę, boję się, że w przypadku późniejszego odstawienia może wywołać padaczkę. Czy jest takie prawdopodobieństwo ? Dodam jeszcze, że znajomy…
- Bardzo często nie mogę złapać tchu,dusi mnie .mam duszności prawie całymi dniami.może to być na tle nerwowym.
- Ostatnio miałam robione badanie Holter EKG, którego wyniki nie wykazały żadnego zaburzenia. Badanie było wykonane, gdy brałam 2,5 mg Nebiletu/dzień. Czy ten lek oraz taka ilość mogły wpłynąć na dobry wynik badania Holter EKG i czy należałoby te badanie powtórzyć po odstawieniu leku?
- Niedawno przeszedłem leczenie kanałowe górnej 5, po 2 miesiącach zaczęła boleć wraz z promieniowaniem na górną 2 i 3, czy możliwe aby te 2 zęby bolały właśnie od tej 5 czy 2 i 3 to najprawdopodobniej kolejne ubytki?
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.