W piątek mam mieć operację pomniejszenia i podniesienia biustu z jednoczesnym wstawieniem implantu s

2 odpowiedzi
W piątek mam mieć operację pomniejszenia i podniesienia biustu z jednoczesnym wstawieniem implantu silikonowego jako stelaża. Mój rozmiar biustu to 85J, opadnięcie piersi 30cm, lewa pierś jest nieco większa. Proponowany implant to 250ml. Mam pytanie co Państwo sądzą o konieczności wystawienia implantu? Czy jest to zasadne i konieczne? Czy dobry i trwały efekt jędrnych i uniesionych piersi można osiągnąć bez wstawiania implantów? Dodam że implant nie byłby wstawiony pod mięsień tylko pod skórę. Do tego mam lekką nadwagę i lekarz sugerował że gdy schudnę piersi mogą opaść i stracić jędrność a stelaż z implantów silikonowych ma temu zapobiec. Proszę o opinię bo nie wiem na co mam się zdecydować. I czy implant to dobra decyzja?
Jednoznacznej odpowiedzi na Pani pytanie można udzielić niestety tylko po osobistej konsultacji. Czasem implant silikonowy jest faktycznie dobrym rozwiązaniem w przypadku opadnięcia piersi. Ja bym sugerowała najpierw utratę masy ciała, a następnie zabieg.

Dzien dobry Pani,

Oczywiscie jedna z opcji ujedrnienia piersi podczas dowolnej korekcji jest zastosowanie implantu. W przypadku Pani rozmiarow biustu istnieja rowniez alternatywy umozliwiajace unikniecie zastosowania protezy.

Pozdrawiam serdecznie,
Prof. nadzw. dr hab. n. med. Paweł Szychta
Specjalista chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej