W nowym roku wybieram się do psychoterapeuty jednak mam pytanie i proszę o pomoc. W sumie od dzieck

2 odpowiedzi
W nowym roku wybieram się do psychoterapeuty jednak mam pytanie i proszę o pomoc.
W sumie od dziecka mam problemy z koncentracja, miałem dysleksje i dysgrafie, chodziłem do psychologów w czasie chodzenia do gimnazjum jednak zawsze słyszałem ze „jestem ponadprzeciętnie inteligetny ale leniwy”. Kiedyś się tym nie przejmowałem ponieważ za czasów matury itp podchodziłem do nauki dosyć luźno, w zasadzie wszystko zdawałem bez nauki. Teraz poszedłem na studia i niestety mam straszne problemy z koncentracja, cały czas się rozkojarzam i nie mogę skupić mysli. Nie odnosi się to tylko aspektów nauki. Chodzi tez o czytanie książek czy granie w gry. Wszystko mnie strasznie szybko nudzi i irytuje. Czytanie książek wyglada tak ze mogę przeczytać rozdział i w sumie nie potrafię powiedzieć o czym czytałem.
Czy może ktoś mi wstępnie pomoc i powiedzieć co to może być?
Suplementy typu sesja itp nie pomagają ani trochę..
W Pana wypowiedzi moją uwagę zwróciło zdanie: "Wszystko mnie strasznie szybko nudzi i irytuje". To, co może się wydawać problemem z koncentracją, może być problemem ze złością. To trudna emocja, której spore ilości naturalnie związane są z wchodzeniem w dorosłość - może się to wiązać z pożegnaniem przywilejów dzieciństwa, rozliczaniem z niedoskonałości własnych rodziców oraz mierzeniem się z faktem, że własny młodzieńczy idealizm i przekonanie, że "mogę wszystko" ma jednak swoje ograniczenia. Być może jednak moje odczucia nie przystają do Pana doświadczeń, bo przecież napisał Pan o sobie tylko kilka zdań. Gdyby jednak odnalazł Pan w tym coś, co do Pana pasuje, to proponuję w czasie oczekiwania na wizytę u terapeuty, zamiast pracować nad koncentracją, obserwować siebie - czy umie Pan rozpoznać, kiedy się Pan złości? Co i kiedy Pana złości? Jak Pan sobie z tą emocją radzi?

Jeśli niepokoi Pana taki stan nadmiernego pobudzenia polecam konsultację u neurologa i psychiatry. Być m
oże wystarczy psychoterapia, a może lekarz wdroży jakieś leki wyciszające, dzięki czemu łatwiej będzie się Panu skupić. Odstawiałabym także używki typu alkohol, narkotyki, czy substancje pobudzające jak kofeina, teina, cukier, jeśli Pan używa.