W kwietniu br zgłosiłam się do swojego ginekologa w związku z niepokojącymi skrzepami w krwi miesiąc

1 odpowiedzi
W kwietniu br zgłosiłam się do swojego ginekologa w związku z niepokojącymi skrzepami w krwi miesiączkowej. Lekarz zrobił USG, stwierdził przerost endometrium, przepisał Slindę. Tabletki brałam 3 m-ce ale z każdym opakowaniem było gorzej. Pojawiły się plamienia i krwawienia międzymiesiączkowe. Lekarz zmienił mi tabletki na Vibin Mini. Po nich krwawień i plamień było jeszcze więcej. Na kolejnym USG zaobserwował mięśniaka ok 20 mm. We wrześniu znowu polecił wrócić do Slindy branej 2 razy dziennie. Przez cały miesiąc miałam tylko tydzień czysty, reszta to plamienia, krwawienia i nagłe krwotoki podczas których pojawiały się skrzepy wielkości ręki. Nie wspomnę już o bólu podbrzusza, który trwał nieprzerwanie przez tydzień, a środki przeciwbólowe niewiele pomagały - ból był jak przy wzdęciu, jakbym miała wnętrzności ściskane imadłem. Lekarz polecił mi przyjechać w momencie gdy będę miała taki krwotok ze skrzepami, bo on potrzebuje ocenić czy mięśniak jest podsluzówkowy czy uszypułkowany, ale ja nie byłabym w stanie dojechac w takim momencie do lekarza. Jestem wyczerpana fizycznie i psychicznie. Aktualnie nie biorę już żadnych tabletek. Suplementuję żelazo, ale przy takich krwawieniach na pewno na niewiele to pomaga. Nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. Zmieniam lekarza, lecz na wizytę muszę czekać do 26 października. Jak można sobie pomóc w przypadku tego niekończącego się krwawienia? Czy są jakieś leki bez recepty które mogłyby pomóc przetrwać mi do wizyty u lekarza? Może powinnam zgłosić się na sor w przypadku takich krwawień?
dr n. med. Łukasz Blukacz
Ginekolog, Lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej
Katowice
Jeśli krwawienia są obfite, przedłużające się lub prowadzące do anemii konieczne może być leczenie zabiegowe. Rozważyć jednak należy wcześniejszą diagnostykę laboratoryjną zarówno potencjalnych endokrynologicznych przyczyń krwawień jak i ich następstw w postaci zaburzeń gospodarki żelaza prowadzących do anemii.
Proszę zgłosić się na konsultację celem wykonania powyższych badań oraz rozważenia zasadności leczenia zabiegowego.
Sugeruję wizytę: Konsultacja ginekologiczna + usg - 250 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.