W jaki sposób mogę uzyskać diagnozę psychologiczną? pod jakim kątem? czy jest możliwa taka diagnoza

1 odpowiedzi
W jaki sposób mogę uzyskać diagnozę psychologiczną? pod jakim kątem? czy jest możliwa taka diagnoza z dobrym psychiatrą na sesji online?
Zależy mi jedynie na głębszym zrozumieniu siebie, jestem DDA i jako dziecko rozpoznano u mnie dysleksję - co w żaden sposób nie zostało mi wyjaśnione na wizycie, dostałam papiery potrzebne do szkoły o wydłużonym czasie na testach (co nie każdy nauczyciel i tak uwzględniał) jednym słowem, bardzo nie chciałam się wyróżniać od reszty i chciałam ukrywać swoje problemy z nauką, nie chodzić do tablicy i nie czytać tekstów na forum klasy, walczyłam ze stresem i atakami paniki, zamiast skupiać się na zadaniach.
Miałam wizytę w gabinecie u psychiatry, bodajże 4 lata temu (zapomniałam metodę którą byłam leczona, to była aparatura, w skrócie chodziło o zmianę neuroprzekazników) miałam również sesje z psychologiem jednak nie dostałam jakiś jasnych wskazówek.

Dziś jedna sytuacja skłoniła mnie do zadania tego pytania, byłam na wizycie u fizjoterapeutki, bardzo luzny i przyjemny klimat między nią, a mną, chciałam uważnie słuchać i momentami "odpływałam" jakby słowa które do mnie mówi przepływały obok... a ja w swoich myślach mówiłam "słuchaj!" "słuchaj co mówi" "skup się!"
mam więcej podobnych sytuacji, gdzie po prostu ktoś może do mnie mówić po 5 razy, a ja wciąż nie wiem co dana osoba powiedziała, to nie wynika z mojej ignorancji i braku szacunku, często jest przy tym też przesilony stres, lub zbyt mocno się ekscytuje, lub przebodzcowanie bardzo mnie wytrąca. Również, bywa i tak, gdy ktoś zapyta o moje dane osobowe: imię, nazwisko, adres itp. umiem być zamrożona i kompletnie mieć pustkę w głowię i nie umiem odpowiedzieć na prostę i oczywiste pytania, często też towarzyszy mi uczucie słyszenia jak nadajnik w radiu, gdy ktoś mówi do mnie z głośnością np. 75% wyraznie słysząc, a potem, raptem potrafię mieć 0% ktoś mówi, ale do mnie to nie dochodzi, nie słyszę nic, uczucie jakbym stała się osobą całkowicie głuchą... to uczucie stawia mnie w pozycji osoby która nie wykazuje w pełni swojego potencjału, nie nazwałabym się osobą mało inteligentną, wręcz przeciwnie. Tracę również uważność, nawet gdy na czymś mi zależy maksymalnie, często przy książkach które mnie interesują, potrafię czytać i nie wiedzieć nic... z tego zo przeczytałam... praktykuje autohipnozy/medytacje pogłębiam więdze z dziedzin medyczno/psychologicznych, czytam książki striktę medyczne (mojego nieżyjącego taty).

Chciałabym skontaktować, umówić się na wizytę, bardzo proszę o jakieś wskazówki, bardzo chętnie umówię się na wizytę bezpośrednio tutaj, dlatego proszę o pomoc, jeszcze zahaczę o ADD czy może ten temat mnie dotyczy? to zaburzenie neurorozwojowe, oczywiście nie mam na celu sama się diagnozować. Również mam pytanie o test Diva 5, czy przed konsultacją powinnam spróbować go wypełnić?
Najlepiej umówić się do psychologa, diagnosty klinicznego, który ma doświadczenie w diagnostyce psychiatrycznej oraz uprawnienia do wykonywania klinicznych testów psychologicznych. Po wstępnym wywiadzie diagnosta sam dobierze zestaw testów które należy przeprowadzić. Na koniec wydaje opinie, czasem ma ona 3-4 strony, gdzie dokładnie analizuje problematykę i osobowość osoby badanej, a także mechanizmy psychologiczne, które sprawiają, że problem powstaje i się utrzymuje. Jeśli chce Pani namiar na osobę wartą polecenia w tym zakresie to może Pani mi wysłać wiadomość prywatną. Pozdrawiam!