W czasie diagnostyki uzyskałam następujące wyniki testu obciążenia glukozą: 0h - 79,8mg/dl, 1h - 198

1 odpowiedzi
W czasie diagnostyki uzyskałam następujące wyniki testu obciążenia glukozą: 0h - 79,8mg/dl, 1h - 198 mg/dl, 2h - 99,6 mg/dl. Insulina 0h - 2.39 uU/ml, 1h - 27.48 uU/ml, 2h - 17.26 uU/ml . Nie mam pewności, czy probówką po 1h z glukozą została dobrze oznaczona (miałam już raz w życiu sytuację, w której laboratorium podało mi błędny wynik, po ponownym odwirowaniu probówki poziom glukozy okazał się o 100 mg/dl niższy). Moje BMI to 21.1. Nie stwierdzono policystycznych jajników, mam Hashimoto, niedoczynność tarczycy i hirsutyzm. W wypisie mam wskazanie do stosowanie metforminy. Czy jest wskazanie do stosowania, czy należałoby powtórzyć test obciążenia glukozą bądź "na kanapce"?

Dziękuję.
Zarówno krzywa cukrowa jak i insulinowa są w normie, więc stosowanie metforminy jest niepotrzebne i nie przyniesie dodatkowych korzyści i nie zmniejszy objawów hirsutyzmu.
Pozdrawiam!