W badaniu moczu wykazało obecnosc krwi i ciężar właściwy poniżej normy,kolor moczu prawidłowy. Krew

5 odpowiedzi
W badaniu moczu wykazało obecnosc krwi i ciężar właściwy poniżej normy,kolor moczu prawidłowy. Krew widoczna jest przy podcieraniu. We krwi wysoki jest kwas moczowy - 6,7. Co to może oznaczać? Do jakiego lekarza się udać?
Dzień dobry. Czy jest to krew zmieszana ze stolcem? Czy są hemoroidy? Nie wiem jakiej płci i w jakim wieku jest osoba zadająca pytanie, jeśli kobieta to trzeba iść do ginekologa. Jeśli mężczyzna do urologa. To na początek. Jeśli są hemoroidy to jest to najczęstszą przyczyną obecności krwi w moczu i obu płci.

Proszę zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego, ewentualnie internisty. Z pewnością będą potrzebne dodatkowe badania.
Kobieta-ginekolog.
Mężczyzna-urolog.
Kwas moczowy 6.7 - proszę sprawdzić zakres normy laboratorium. Krew w moczu - kobieta do ginekologa, mężczyzna do urologia, obie płcie - badanie per rectum. Na początek proszę zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego lub internisty.
Baanie powinien obejrzec internista lub dobry lekarz rodzinny. Pytania do Pani- wiek, czy to było badanie moczu porannego, czy nie (ciężar własciwy), ile dokladnie on wynosil, ile bylo krwinek wpw, czy byly to krwinki świeże, czy wyługowane, czy badanie nie było wykonane w okolicy miesiączki, czy dany wynik się powtarza, czy na papierze toaletowym to na pewno krew z okolicy cewki/przedsionka pochwy czy też może są hemoroidy... itd. Także zalecam osobistą wizytę u w/w lekarza, aby wstępnie mógł ocenić, jakie dalsze badania lub jaki kolejny specjalista powinien Panią konsultować. Pozdrawiam!