uzależnienie od masturbacji

5 odpowiedzi
Witam, moim problemem jest nadmierna masturbacja- od wielu lat,praktycznie od dzieciństwa, postanowiłem z tym skończyć lub przynajmniej to ograniczyć. Od ok. dwóch tygodni abstynencji seksualnej dziwnie się czuję, czasami mam uderzenie ciepła, wręcz gorąca, robi mi się słabo, jestem często nerwowy, w różnych częściach ciała odczuwam drżenie mięśni, czy mogę (oprócz terapii psychologicznej)zwrócić się do lekarza o przepisanie jakiegoś leku, który trochę wyciszy te objawy? dziękuję
Objawy które Pan opisuje mogą wyglądać jak objawy zespołu abstynencyjnego jednak nie mamy pewności, ze somatyczne objawy któe Pan opisuje wiążą się z abstynencją od masturbacji.
Myślę, ze wizyta u lekarza przede wszystkim powinna polegać na diagnozie somatycznej wykluczającej zagrażające Pana życiu i zdrowiu choroby, warto sprawdzić u Pana poziom hormonów.
Jeżeli objawy związane są z zaprzestaniem przez Pana rozładowywania napięcia poprzez masturbację lekarzem do którego może sie Pan zgłosić po pomoc jest lekarz psychiatra który będzie mógł pzepisac Panu odpowiednie leki.

Witam, może Pan wybrać się do lekarza, ponieważ nie ma pewności, że objawy, które Pan opisuje są związane z abstynencja seksualną. Istnieją leki obniżające poziom libido ale pojawia się pytanie czy warto rozpoczynać taką farmakoterapię, która bywa inwazyjna. Potrzeba seksualna jest jedną z potrzeb fizjologicznych człowieka i nie zaspokajanie jej prowadzi do frustracji. Zaspokajać tę potrzebę można na dwa sposoby: albo poprzez kontakt seksualny albo poprzez masturbację. Jeżeli nie ma Pan możliwości odbywania regularnych kontaktów seksualnych, całkowite wyeliminowanie masturbacji może prowadzić do narastania napięcia seksualnego a w efekcie frustracji.
Dobry wieczór,
proszę zwrócić się do lekarza psychiatry. Objawy, które Pan opisuje są typowymi po odstawieniu środka uzależniającego, czyli w Pana przypadku - zaniechania masturbacji.
Pozdrawiam
W leczeniu problemu masturbacji zalecana jest psychoterapia indywidualna uwzględniająca indywidualne Pana cechy i problemy. Zalecany jest również udział w grupach wsparcia i samopomocy. Farmakoterapia stosowana jest w zasadzie tylko wtedy, gdy dolegliwości towarzyszące odstawieniu uniemożliwiają pacjentowi pracę nad sobą. Bywa też używana do leczenia dolegliwości współistniejących (jak np. depresja, zaburzenia lękowe).Zachęcam skorzystać z pomocy psychoterapeuty lub psychoterapeuty seksuologa, lekarza psychiatry, który zdecyduje czy istnieją przesłanki by wdrożyć farmakoterapie.
Na to pytanie udzielono już kilku odpowiedzi na tym Portalu oraz na Portalu abczdrowie.
Faktycznie z każdego nałogu/uzależnienia trudno samemu "wyjść", wskazana jest specjalistyczna pomoc.
Rola farmakoterapii w terapii uzależnień od środków chemicznych lub uzależnień od emocji (behawioralnych) jest żadna lub niewielka...
Jeśli jest Pan z Gliwic, to myślę, że dobrą opcją byłoby odwiedzić w Katowicach Poradnię Julia, gdzie przyjmuje Pani dr psychiatra-seksuolog. Ma też w swoim zespole psychologa i specjalistę od uzależnień. Należy nastawić się na psychoterapię, a nie na leki...
Warto także zawsze poprawić aktywność fizyczną i unikać psychoaktywnych używek, także napojów energetycznych.
Do reklam "środków seksualnych" proponuję podchodzić z bardzo dużą rezerwą!
Pozdrawiam Pana. JW, blog seksuologia.com, Poznań. marzec2017.