uszkodzenie przyczepu prostownikow i zginacza

4 odpowiedzi
witam serdecznie.mam problem z lewa reka .zrobilam usg stawu lokciowego ; --Przyczep wspolny prostownikow o niejednolitej echogenicznosci,nieprawidlowy z objawami przewleklego uszkodzenia z hypoechogennym ogniskiem w warstwie wewnecznej o wymiarze 7,1*3,7*8,2mm z czesciowa przebudowa-zwloknienia.W bad PD bez cech zwiekszonego unaczynienia-brak potencialu do pelnej przebudowy.W szczycie przyczepu do nadklycia bocznego kosci ramiennej widoczne obszarymineralizacji do 3,4mm dl. --Przyczep wspolny zginaczyo dosc jednolitej echogenicznosci z umiarkowanymi zmianami przeciazeniowymi.reszta jest ok. Czy w moim przypadku moze mi Pan czyms pomoc???i co Pana wiedza mam robic?
Tak, jak najbardziej mogę pomóc. Przeprowadzę rehabilitację wyżej wymienionych uszkodzeń poprzez stymulację tkanki do przebudowy. Niestety to pewnie nie wystarczy. Zakładam, że problem trwa dłuższy czas i by nie powracał trzeba wykryć mechanizm powodujący zmiany przeciążeniowe. Tylko wtedy problem bolesnego łokcia zniknie na zawsze.
Sugeruję wizytę: - 80 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam, fala uderzeniowa ma ogromną skutecznośc jesli chodzi o tego typu urazy. Zapszamy
Witaj,
Osteopatia mozna wspomóc procesy gojenia i usunąć skutki utrudniające gojenie. Jesli terapia bedzie nieskuteczna wysle Pania na dodatkowy zabieg, ktory poprawi utrudnione gojenie i wspomoże w tworzeniu nowego kolagenu. Entezopatie lubie byc bardzo przewlekle i trzeba z nimi szybko pracowac. Jesli nic Pani nie pomoże to wysle Pania do ortopedy na maloinwazyjne ostrzykniecie osoczem.
Pozdrawiam
Krzysztof Adamowicz
Witam! Postępowanie ze zmianami przeciążeniowymi - entezopatycznymi - w tej okolicy zależy nie tylko od wyniku obrazowania ultrasonograficznego, ale też od objawów klinicznych (kiedy boli, przy jakich czynnościach dnia codziennego / sportowych / zawodowych, itd). Gdybym miał podejmować działania terapeutyczne, zacząłbym od usunięcia widocznych w USG zwapnień za pomocą fali uderzeniowej. Następnie zapewne sięgnąłbym po terapię manualną tkanek miękkich i stopniowany trening, by przywrócić zdolność pracy mięśniom i ścięgnom okolicy łokcia.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.