Uświadomić mamie że ma Bardzo zaniżoną samo ocenę i że powinna zacząć to leczyć bo nasze wsparcie tu

4 odpowiedzi
Uświadomić mamie że ma Bardzo zaniżoną samo ocenę i że powinna zacząć to leczyć bo nasze wsparcie tu nie wystarcza. Mama unika relacji z innymi lud_mi i skupia się tylko na nas czyli mnie i tacie a ja się zaniedługo wyprowadzam nic ją nie interesuje, nie ma żednej pasji, unika wychodzenie z domu jak my w nim zostajemy, nie ma przyjaciół, i miała ciężkie dzieciństwo. Co zrobić jak ją namówić i do kogo się udać
Troska o mamę jest zrozumiała. Być może spostrzeżenia na temat stanu mamy również. Jednakże to jak ona żyje to jest jej wybór i nie można nakłonić jej do podjęcia terapii. Jeżeli dziecku jest trudno towarzyszyć mamie w takim stanie samo może zwrócić się o pomoc i wsparcie aby poradzić sobie podczas wyprowadzki.

Terapia, na którą pacjent nie przychodzi z własnej woli może być zwyczajnie nieskuteczna. Rozumiem Pani niepokój i chęć pomocy rodzicom i sobie, jednak jeżeli rozmowy z mamą i sugestie nie przynoszą rezultatu, może czas zaakceptować to, jaka jest. Z całym jej bagażem doświadczeń.
Zrozumiałe, że Pani/Pani martwi się o mamę. To bardzo bliska osoba. Natomiast to przede wszystkim do mamy należy odpowiedzialność za Jej własne życie. Pan/Pani oczywiście może służyć wsparciem i dobrym słowem, ale przede wszystkim proszę zadbać o swoje własne szczęście. Rodzic, który widzi szczęśliwe dziecko może poczuć się spełniony i szczęśliwy właśnie w roli rodzica. Pozdrawiam. Patrycja Stępniewska
Dzień dobry. Pytanie moje: jak Pan/ Pani przeżywa to jako problem?
Można porozmawiać z mamą jak Państwo to widzicie z obserwacji i na podstawie swoich uczuć/ zmartwień. Jeżeli mama nie widzi problemu to nie ma możliwości i motywacji do zmiany swojej sytuacji.