Urodziłam dwójkę dzieci poprzez cesarskie ciecie,rok po roku, po dwóch cięciach pojawił się w miejsc

6 odpowiedzi
Urodziłam dwójkę dzieci poprzez cesarskie ciecie,rok po roku, po dwóch cięciach pojawił się w miejscu cięcia bliznowiec. W ciąży pojawiły się u mnie przepukliny i rozstęp mięśni. Teraz wygląda to tak ze mam przepuklinę kresy białej i pępkową, została fałda brzucha (chociaż schudłam jak sprzed ciąży) , i rozstęp kresy, jak napinam mięśnie jest wzgórek na brzuchu. Brzuch prezentuje się okropnie. I teraz moje pytanie jaki sposób operacji w takim momencie jest najlepszy? Martwie się ze po każdym cięciu zostanie mi bliznowiec, jestem młodą osobą (30 lat) i chciałabym bez wstydu wyjść na plaże.
Czy jest Pani pewna, że jest to bliznowiec? Proszę udać się na konsultację do chirurga plastyka, który oceni bliznę i stan brzucha oraz omówi z Panią możliwe sposoby operacji. Dokładna cena na podstawie opisu jest praktycznie niemożliwa.

Czy mogłaby Pani przesłać zdjęcia brzucha na mój adres, który znajdzie Pani na mojej stronie drpietrasik.pl
Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry,
zawsze jest ryzyko powstania blizny przerostowej lub bliznowca. Z opisu wynika, że kwalifikuje się Pani do abdominoplastyki. Ostateczna kwalifikacja oraz ocena ryzyka jest możliwa w oparciu o osobistą konsultację, na którą serdecznie zapraszam.

Pozdrawiam
Piotr Drozdowski
specjalista chirurgii plastycznej
FEBOPRAS
Dzień dobry.
Pani problem z brzuchem jest dość typowy po ciążach, porodach i cięciach cesarskich.
Jeżeli chodzi o nadmiar skóry powłok brzusznych, rozejście kresy białej i przepuklinę pępkową to można je skorygować podczas operacji abdominoplastyki czyli operacji plastycznej korekcji powłok brzucha - dermolipektomii, z plastyką przepukliny i rozejścia kresy białej. Zwykle wykonuje się prawie poprzeczne cięcie nad spojeniem łonowym daleko na boki i jest ono ukryte w majtkach nawet bikini, dodatkowo na skutek przesunięcia pępka jest cięcie wokół niego.
Jeżeli chodzi o „bliznowiec” to trzeba ustalić czy to keloid czy blizna przerostowa i jakie są jego przyczyny, ogólne np. hormonalne, miejscowe jak endometrioza w bliźnie, zakażenie, szycie, noszona bielizna itp. Jeżeli uda się ustalić przyczyny bliznowca i je wyeliminować to można operować z małym prawdopodobieństwem powstania brzydkiej blizny na podbrzuszu po abdominoplastyce.
Z poważaniem Grzegorz Kierzynka
Szanowna Pani
chciałbym zaproponować zabieg naprawczy powłok brzusznych ( abdominoplastyki) z jednoczasowym zaopatrzeniem przepukliny kresy białej i pępkowej
Co do bliznowca a może blizny przerosłej to mógłbym wypowiedzieć się po jej obejrzeniu.
Jeszcze tylko kwestia jeżeli planuje Pani jeszcze rodzić to ten zabieg pozostawiamy dopiero na czas gdy nie będzie już chciała Pani więcej rodzic aby kolejne ciąże nie zniweczyły wykonanego zabiegu
Pozdrawiam
Marek Muraszko-Kuźma
Gabinet Medissima
Dzień dobry Pani,

Wygląd brzucha po porodzie u pewnej części Kobiet znacząco pogarsza się w wyniku rozstępów i fałdów skóry, rozejścia się kresy białej, czy problemów związanych z mięśniami powłok brzusznych. Efektem jest nieestetyczny brzuch, który może być skorygowany wyłącznie za pomocą plastyki brzucha. "Bliznowiec" opisywany przez Pacjentki często okazuje się w rzeczywistości jedynie szeroką blizną. Dlatego przypuszczam, iż może być Pani bezpiecznie zakwalifikowana do abdominoplastyki. Serdecznie zapraszam na konsultację, podczas której omówimy cały proces leczenia wraz z wyborem najlepszej dla Pani techniki operacyjnej.

Pozdrawiam,
Prof. nadzw. dr hab. n. med. Paweł Szychta
Specjalista chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej