uporczywy cellulit

15 odpowiedzi
Witam , mam już dość uporczywego cellulitu. Mam 22 lata , 161 i ważę niecałe 50kg , więc na logikę nie powinno go być . Nie solę , pije dużo wody , jestem bardzo aktywna fizycznie , codziennie ćwiczę około 2h , trzymam dietę i przestrzegam wszystkich zasad , używam kremów , masaży , a on cały czas jest . Jak to możliwe ? Co robię nie tak ?
Dzień dobry.
Częstym powodem zatrzymywania się wody w organizmie u kobiet jest zachwiana gospodarka hormonalna.
Z doświadczenia także wiem że nadmiar węglowodanów między innymi za duża podaż chociażby owoców, którymi kobiety na diecie tak mocno się objadają.
Pozdrawiam

Witam,.. Szczerze na pierwszy rzut oka robi Pani wszystko dobrze. Musiałabym zobaczyć osobiście, jak wygląda skóra, następnie powinna być zrobiona konsultacja w celu znalezienia przyczyny, nie wiem czy robiła Pani badania hormonalne. Informacje są tak ogólne, ze na odleglosc nie jestem w stanie pomoc. Prosze udać sie do dobrego dietetyka w swojej miejscowości.
Witam,
Poniżej umieszczam dla Pani kilka wskazówek:
• Wyklucz z diety zboże, rośliny strączkowe, cukier, nabiał i inne przetworzone produkty.
1. Spożywaj najbardziej naturalne formy jedzenia. Unikaj przetworzonej żywności i jedzenia na mieście.
2. Sięgaj po czerwone oraz pomarańczowe warzywa i owoce, które są bogate w witaminę C, karoten i polifenole. Czerowne owoce, które zawieraja usprawniający detoks kwas elagowy. Truskawki, maliny i granaty będa dobrą opcją.
3. Każdego dnia jedz min. szklankę warzyw krzyżowych takich jak brokuł, kalafior, kapusta czy brukselka. Warzywa te są odpowiedzialne za detoks wątroby, min. metabolizm hormonów. Czosnek i cebula bogate w związki siarki i nierozpuszczalny błonnik pomogą w przypadku problemów z przerostem Candidy, chorobami serca czy wysokim cholesterolem. Allicyna zawarta w czosnku działa antybakteryjnie, antygrzybicznie i antywirusowo. Cebula ze względu na zawartość antyoksydantu kwercetyny ma właściwości chroniące przed nowotworami i działa przeciwzapalnie.
4. Sięgaj po pewłnowartościowe białko jak świeże mięso, jajka czy ryby. Unikaj wędlin i przetworzonych produktów mięsnych – ze względu na skład i stopień przetworzenia. Jeśli nie masz pewności co do pochodzenia mięsa, kupuj chudsze kawałki wołowiny, cielęciny czy jagnieciny. Dziczyzna zawsze jest dobrą opcją. Unikaj komercyjnych mięs, zwłaszcza drobiu.
5. Jedz buraki, które pobudzają przepływ żółci, która odgrywa kluczową rolę w detoksie.
6. Nie zapominaj o piciu wody, która jest najlepszym sposobem na detoks nerek. Zrezygnuj ze słodzonych napojów. kawy, mocnej herbaty i alkoholu.
6. Pij min. 1,5 litra wody dziennie, i zdecydowanie więcej gdy prowadzisz aktywny tryb życia.
7. Zamiast kawy rozpocznij dzień od szklanki wody z cytryna i imbirem i krótkiej medytacji. Cytrusy są bogate w witaminę C, bioflawonoidy i fitochemikalia, które wspomogą neutralizowanie wolnych rodników.
8. Zadbaj o sen i regenerację 7-9 godzin snu w ciemnym pomieszczeniu. Jeśli masz problemy z zaśnięciem spróbuj na noc wypić melisę lub rumianek z dużą łyżka miodu.
9. Znajdź swój sposób na codzienny relaks i walkę ze stresem- bardzo często nieświadomie zaburzamy nim efekty naszej pracy.
10. Wszystko co pobudzi przepływ limfy będzie miało korzystny wpływ na detoks. Świetną opcja jest masaż na sucho twardą szczotką. Masujemy zawsze w kierunku serca, od zewnątrz do wewnątrz. Wystarczy kilka minut codziennie przed kąpielą.

Przyczym może być wiele, ale powyższe zalecenia usprawnią pracę organizmu a tym samym przyczynią sie do poprawy jego estetyki. Zachęcam do patrzenia na organizm holistycznie czyli uwzględniając wszystkie aspekty jednocześnie. Tylko tak można osiągnąć sukces.

Pozdrawiam,
Sports-Med
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Nie wiem, jaką Pani "trzyma dietę i przestrzega wszystkich zasad", ale najważniejsze to odstawić słodycze, cukier i wszystko co zawiera cukier i syropy glukozowo-fruktozowe. Pozdrawiam
Witam. Wszystko co Pani robi jest jak najbardziej w porządku. Problem może być w gospodarce hormonalnej. Albo ma Pani niewłaściwy (zbyt wysoki) poziom estrogenów, albo niewłaściwy poziom progesteronu (zbyt niski), może to hormony tarczycy, insulina lub prolaktyna jest na niewłaściwym poziomie. A może bierze Pani tabletki antykoncepcyjne, które nasilają tworzenie cellulitu. Warto wykonać badania. Ponadto warto dietę wzbogacić w wit,C, np. pijąc wodę z plastrem cytryny, wit.C wspomaga syntezę kolagenu. Ważna jest też systematyczność jedzenia (zbyt długie przerwy między posiłkami działają niekorzystnie. Warto jeść co 3-3,5 godz. i właściwa ilości warzyw i owoców w stosunku do produktów mięsnych.
Pozdrawiam i powodzenia :)
Witam,
Trudno odpowiedzieć na pytanie co robi Pani źle nie znając dokładnie Pani codziennego jadłospisu. Bardzo ważne są proporcje między składnikami odżywczymi, które powinny być zachowane. Dodatkowo jadłospis powinien być odpowiednio dopasowany do Pani stylu życia. Uważam, że konieczna jest wizyta u dietetyka aby podczas rozmowy ustalić ewentualne błędy żywieniowe lub treningowe.
Pozdrawiam
Agnieszka Blumczyńska
Dietetyk kliniczny
Dzień dobry,
Na początek należałoby dokładnie przeanalizować Pani aktualny oraz wcześniejszy sposób odżywiania, styl życia oraz aktywność fizyczną. Należałoby również wziąć pod uwagę diagnostykę hormonalną której zaburzenia mogą przyczyniać się do powstawania cellulitu.
Pozdrawiam,
mgr Monika Swatek
Przyczyną celulitu mogą być zaburzenia w mikrokrążeniu, na skutek czego mogą tworzyć się zastoje i robić obrzęki. Metabolizm w tkankach może być nieprawidłowy i toksyny nie są skutecznie odprowadzane tylko gromadzą się w tkance tłuszczowej, a komórki tłuszczowe rozrastają się. Może nosi Pani zbyt obcisłe ubrania, skoro jest aktywność i odpowiednia dieta. Nalezałoby zweryfikować. Pozdrawiam
Może warto byłoby spróbować zabiegów modelujących. Bardzo polecam regularne zabiegi rollmasażu, mniej więcej 3 razy w tygodniu.
Witam szanowna Pani, proszę o kontakt na imienkowski@gmail.com . Wyślę do Pani stosowny wywiad i postaram się zdiagnozować co może być tego przyczyną. Pozdrawiam serdecznie i łącze wyrazy szacunku
Należy dokładnie przeanalizować codzienny jadłospis. Jeżeli nie w nim błędów udać się do lekarza, który zleci wykonanie badań hormonalnych. Warto także pomyśleć o medycynie estetycznej, czyli laserze frakcyjnym, który doskonale walczy z problemami tego typu.
Witam,
przedstawiła Pani zbyt mało informacji żeby odpowiedzieć na to pytanie. Co oznacza, że trzyma Pani dietę? Przydałby się szczegółowy dzienniczek żywieniowy i przeprowadzanie wywiadu żywieniowo-medycznego (czy Pani na coś choruje, czy występują jakieś zaburzenia hormonalne itd.)
Witam, z tego co Pani piszę wszystko powinno być w porządku. Możliwe, że ma Pani problem z zatrzymywaniem wody i tworzy się tzw. cellulit wodny. Proszę spróbować pić herbatki moczopędne (pokrzywa, mniszek lekarski, skrzyp polny, czarny bez). Młody jęczmień także jest pomocny w walce z cellulitem. Może go Pani dodawać do koktajli lub owsianek (ma dość specyficzny smak).
Witam,
nawet osoby szczupłe, jak i sportowcy mogą mieć cellulit. To nie jest tylko przypadłość osób otyłych. Piszę "sportowcy", ponieważ mężczyzn też czasami dotyka, wbrew obiegowej opinii. Cellulit, to nierównomierne rozłożenie się tkanki tłuszczowej. Wiązać się to może ze stanami zapalnymi, które są w organizmie, jak i małym poziomem kolagenu.
Skóra człowieka składa się z 3 warstwa: naskórka, skóry właściwej tuż pod nim oraz tkanki podskórnej bogatej w tkankę tłuszczową. "Genezy" cellulitu można upatrywać się w dwóch ostatnich warstwach. Włókna kolagenowe znajdujące się w skórze właściwej tworzą swoiste rusztowanie podpierając skórę i tworząc jej sprężystą strukturę. Komórki tłuszczowe znajdując się pod skórą właściwą mogą "przebijać" się między rusztowanie stworzone z włókien kolagenowych i tym samym tworzyć na powierzchni skóry nieregularne wybrzuszenia, które nazywamy cellulitem. Częściej cellulit pojawia się u kobiet niż u mężczyzn, ponieważ mają one z reguły cieńszy naskórek i skórę właściwą oraz posiadają inną kompozycję ciała - zawartość tkanki tłuszczowej u kobiet jest procentowo większa. Jednak można powiedzieć, że występowanie cellulitu w mniejszym lub większym stopniu u obu płci jest zjawiskiem normalnym. Wraz z wiekiem i starzeniem się organizmu sieć kolagenowa w skórze osłabia się, a skóra właściwa robi się cieńsza, dlatego cellulit może być coraz bardziej widoczny. Dieta bogata w warzywa i owoce dostarczające antyoksydantów (które zwalczają wolne rodniki uszkadzające włókna kolagenowe), witamin (A, C, E, z gr. B) i soli mineralnych oraz bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe a także dobre źródła białka w połączeniu z regularną aktywnością fizyczną oraz zabiegami kosmetycznymi mogą zmniejszyć widoczność cellulitu, ale raczej nigdy nie zniwelują go całkowicie.