Tydzień temu podczas chodzenia poczułam silny ból pleców w okolicach lędźwi, ból był na tyle silny ż

2 odpowiedzi
Tydzień temu podczas chodzenia poczułam silny ból pleców w okolicach lędźwi, ból był na tyle silny że po 2 godzinach leżenia na podłodze na zmianę z próbą ćwiczeń rozciągających byłam w stanie wstać. Ból towarzyszył i ciągnął prawą stronę pleców aż do pośladka, pod koniec dnia zauważyłam krzywiznę w talii, lewa strona tłowia ucieka w lewo zaś ból czuję po prawej stronie. Po konsultacji z lekarzem dnia następnego stwierdził, że mięsień się napiął i trzyma kręgosłup na skierowaniu jest napisane ( lumbago) , uczęszczam na masaż u fizjoterapeuty oraz wykonuję ćwiczenia. Ból nadal jest, krzywizna w talii również. Czy moja talia się wyprostuje z czasem ? Nie chcę pozostać krzywa, a w dodatku po dłuższym chodzeniu i wykonywaniu lekkich prac ból jest nasilony. Jakie badania dodatkowo wykonać? Zdjęcie kręgosłupa? Inne zabiegi niż masaż? Proszę o poradę, mam 24 lata oraz prowadzę aktywny tryb życia( rower, praca fizyczna oraz siłownia ). Minął tydzień od kiedy to się zaczęło i nie wiem ile jeszcze może potrwać. Z góry dziękuję.
Dzień dobry,
"Shift" tułowia jest częstą oznaką zmiany w okolicy otworu kręgowego. Diagnoza "lumbago" nic nie mówi (oznacza ból kręgosłupa lędźwiowego).
Tydzień od pojawienia się dolegliwości ból może jeszcze się pojawiać, jednak powinien się zmniejszać. Jeśli ćwiczenia nasilają ból proszę je porzucić - ćwiczenia mają go redukować !
Proszę się jednak nie martwić :) Jeżeli jest Pani aktywna to bóle miną. Badania wskazują że bóle znikają po około 2-3 tygodniach od pierwszego pojawienia się.

Pozdrawiam

Wojciech Szreder - REHAB Gdańsk s.c

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry. Kwestią kluczową jest zawsze postawienie najbardziej precyzyjnej diagnozy zgodnej że stanem faktycznym. To z kolei warunkowane jest kompetencją (wiedzą i umiejętnościami terapeuty). By taką diagnozę postawić terapeuta powinien umieć ocenić nie tylko układ mięśniowo-stawowo-powięziowy ale też dynamikę narządów wewnętrznych czy neuronynamikę ( terapia/osteopatia wisceralna, terapia/osteopatia czaszkowo-krzyżowa). Trudno mi odnieść się do tego czy w Twoim przypadku nastąpi pełne spontaniczne samowyleczenie. Możesz wg mnie skorzystać z konsultacji z terapeutą np. po szkoleniach z Instytutu Barrala czy Uplegdera. Życzę powodzenia, Daniel

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.