Trenuje sporty walki pewnego treningu poczułem straszny ból od okolicy poskładka w dół aż do kolana

7 odpowiedzi
Trenuje sporty walki pewnego treningu poczułem straszny ból od okolicy poskładka w dół aż do kolana jest to pod udzie. Ból był silny i po treningu musiałem chodizc o kulach przez kilka dni, ból minął po jakimś tyg ale fizjoterapeuta kazał dalej odpuścić mocne treningi i tez tak zrobiłem wróciłem jakoś po 3 tyg i przy rozciąganiu a dokładnie kołyskę na plecach i dociągnąłem kolana do klatki
Piersiowej ten ból powrócił, przeszzywajacy tak samo pod udem, po trningu chodziłem o kulach bolało kolano leć następnego dni jk się obudziłem normalnie mogłem stanąć i chodzic bez wspomagani kulami. Co robić w takim wypadku czy to naderwany/zerwany mięsień pod udzia ?
Witam, w opisywanej pozycji raczej nie powinno dojść do zerwania mięśnia tylnej strony uda. Natomiast nie wykluczone, że doszło do innego urazu, powodującego taki silny ból. Proponuję udać się do innego fizjoterapeuty i porównać opinię. Być może konieczne będą również dodatkowe badania obrazowe typu RTG, MRI , USG.
Pozdrawiam

Może mieć Pan naderwany lub nadciągnięte mięsień dwugłowy uda lub polsciegnisty ,popbloniasty warto zrobić usg
Diagnostyka mięśni tylnych uda takich jak dwugłowy uda , polbloniasty,polsciegnisty jest wymagana także konsultacja neurologiczna i ocena radiologiczna kręgosłupa L-S
Witam, skoro był Pan u fizjoterapeuty, to powinien Pan wyjść z gabinetu z gotową lub przynajmniej wstępną diagnozą. Bywa oczywiscie, że nie jesteśmy w stanie w 100% wskazać przyczyny dolegliwości - wtedy należy posiłkować się badaniami dodatkowymi lub skonsultować problem z innym specjalistą. Żeby coś leczyć należy wiedzieć co leczyć. Wiadomo, że odpoczynek w ogromnej ilości przypadków zmniejszy dolegliwości, jednak w perspektywie dalszych treningów ważne jest znalezienie przyczyny. Powodzenia!
Dzień dobry również wydaje mi się że mogło dojść do naderwania ścięgna dwugłowego uda. Przyczyną tego mógł być przykurcz tego mięśnia spowodowany przez nie wystarczające rozciąganie go przed i po treningu. Zalecał bym usg w celu uzyskania 100% pewności.
Diagnozowanie naderwania ścięgna mięśnia dwugłowego uda jest dość proste. Jeśli takie czynności jak: zgięcie kolana z oporem, rozciąganie tylnej części uda (grupy kulszowo-goleniowej) prowokują ból. Dodatkowo wyczuwalne jest pod pośladkiem (tył uda, górna część) ból przy dotyku, prawdopodobnie jest to naderwanie ścięgna mięśnia dwugłowego. Jeśli ruchy w obrębie kręgosłupa tj. zgięcie w przód, wyprost, zgięcia na boki prowokują ból, dodatkowo podniesienie prostej nogi ok 30 stopni nasila ból (stan ostry), to mamy do czynienia z dolegliwościami w kręgosłupie lędźwiowym.
Badaniem palpacyjnym bolesnej okolicy, testami oporowymi dla grupy kulszowo-goleniowej, oraz pośladka fizjoterapeuta powinien potwierdzić lub wykluczyć uraz mieśnia. Opisane ćwiczenie po 3 tygodniach (kołyska na plecach) nie powinna powodować ostrego bólu uniemożliwiającego chodzenie. Sugeruję diagnostykę odcinka lędźwiowego kręgosłupa.