Jak dobrze łączyć treningi kardio i siłowe? Czy można oba wykonywać codziennie? Jeśli tak to w jakiej kolejności? Najpierw siłowy czy kardio?
Dzień dobry!
Sądzę, że to pytanie do doświadczonego trenera nie do dietetyka i tam proszę je skierować.

Barbara Dąbrowska-Górska

Witam serdecznie, w kwestiach treningu najlepiej konsultować się z trenerem personalnym, Zależy to od tego jaki mamy cel, co chcemy osiągnąć.
Pozdrawiam

 Marta Gontarzewska
Marta Gontarzewska
Dietetyk
Józefów (powiat otwocki)
Trening siłowy i kardio można wykonywać jeden po drugim, z tym, że pierwszy powinien być wykonany trening siłowy. Można też stosować naprzemiennie, 3x w tygodniu trening siłowy a w pozostałe dni kardio. Prawda jest, że trening siłowy w połączeniu z kardio i dobrze zbilansowaną dietą jest najlepszą drogą do uzyskania sylwetki marzeń.

Proszę zadać pytanie dietetykowi sportowemu lub trenerowi. Pozdrawiam

mgr Olimpia Przyjemska
mgr Olimpia Przyjemska
Dietetyk, Terapeuta
Bydgoszcz
Witam serdecznie, jestem dietetykiem a nie trenerem personalnym, dlatego proszę kierować tego typu pytania bezpośrednio do trenerów, ja mogę pomóc w kwestii ewentualnego odżywiania. Pozdrawiam serdecznie,

 Monika Kurdej
Monika Kurdej
Dietetyk, Psycholog, Terapeuta
Warszawa
Dziękuję za pytanie:)

Hmm, a przede wszystkim, jaki jest cel ćwiczeń?

Generalnie nic nie stoi na przeszkodzie, by wykonywać je codziennie, a kolejność właściwie też nie ma znaczenia.. ale po intensywnym cardio istnieje duże ryzyko kontuzji. Nie dlatego, że cardio coś niekorzystnego zrobi, ale dlatego, że będzie Pan/Pani zmęczony i nie da rady wykonać ćwiczeń siłowych poprawnie. To tak w skrócie...

Po drugie, gdybyśmy się widzieli, zadałabym pytanie o to, po co zastanawia się Pan/Pani nad ćwiczeniami codziennie? Codzienny trening charakterystyczny jest dla profesjonalnych sportowców. Jakie rezultaty chce Pan/Pani osiągnąć dzięki codziennym treningom?

Z tego, do czego Pan/Pani zmierza wynika plan treningowy i również plan żywieniowy. Zachęcam do konsultacji. Pomogę ustalić Panu/Pani możliwy do osiągnięcia rezultat. No i podpowiem, co z tymi treningami:) Na początek zapraszam na gratisową konsultację:)
Sugeruję wizytę: Konsultacja wstępna (via phone lub skype) - 45 minut)
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam, najlepiej te treningi rozdzielić na oddzielne dni (przeplatając jednego dnia cardio drugiego siłowy). Aby jednak określić jaki rodzaj ćwiczeń jest wskazany należałoby poznać więcej szczegółów.
Sugeruję wizytę: Zwykła wizyta
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam, nie jestem trenerem by układać trening, a po drugie pytanie jest tak ogólne, nie wiem nawet co jest Pani/ Pana celem, czy utrata tkanki tłuszczowej, poprawa formy, budowa mięśni itp.. proponuje pytanie skierować do trenera personalnego.. Pozdrawiam..

lek. Justyna Jakimiuk
lek. Justyna Jakimiuk
Dietetyk, Specjalista medycyny naturalnej, Geriatra
Wrocław
to pytanie jest do trenera sportowego

Witam serdecznie,
Wszystko zależy od celu jaki chce Pan/i osiągnąć. Generalnie zawsze zaczynamy od treningu kardio, który traktujemy jako rozgrzewkę, następnie przechodzimy do ćwiczeń siłowych.
Jeżeli chcemy uzyskać efekt odchudzający, wykonujemy zdecydowanie więcej ćwiczeń typu kardio; jeżeli zależy nam na rozbudowie mięśniowej naszego ciała, powinny dominować ćwiczenia siłowe.
W obydwu przypadkach istotne znaczenie ma dieta.
Serdecznie zapraszam do gabinetu.
Sugeruję wizytę: Testy na nietolerancje pokarmowe
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry!

Dziękuję za pytanie. Ciężko mi na nie konkretnie odpowiedzieć, gdyż nie wiem, co jest Pana/Pani celem. Mówiąc bardzo ogólnie na początku zaleca się rozgrzewkę w postaci treningów kardio, następnie ćwiczenia siłowe i pod koniec treningu powrót do ćwiczeń kardio. Zapraszam na konsultację w celu ustalenia celu i dobrania odpowiedniego planu żywieniowego.

Pozdrawiam,
mgr inż. Magdalena Oleś

slimfood.pl
Sugeruję wizytę: Pierwsza wizyta dietetyczna - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.