Tomografia komputerowa kregoslupa ledzwiowego..lewostronna skolioza ledzwiowa.Nierówności blaszek gr

4 odpowiedzi
Tomografia komputerowa kregoslupa ledzwiowego..lewostronna skolioza ledzwiowa.Nierówności blaszek granicznych.wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonow,oraz w stawach miedzykregowych,nieco bardziej nasilone w przestrzeni miedzykregowek na poziomie L5-S1 z jej zwezeniem,z objawrm próżni oraz ze zwezeniem lewego otworu i znaczna ciasnota dla korzenia nerwowego.Na L4-L5centralna protruzja krążka na gl.5mm z podejrzeniem czesciowej sekwestracji.ból mnie nie opuszcza 24/h.pratkuje do posladka i nóg.jak wstaję to czuje sie jakbym miala cementem zalane te plecy.bylam u osteopaty trzy razy,ale bol nie ustepuje .nie moge wykonywać normalnych czynnosci .mam prace stojąca.bol nie ustepuje.mam 42lata.prosze mi pomóc.Aneta
Czy po wizytach u osteopaty ból w żaden sposób się nie zmienił? Był mniejszy może tylko na krótki czas albo nieco w innym miejscu?
Jeśli zaobserwowała Pani jakieś zmiany, to bardzo dobrze i to znaczy, że terapia idzie w dobrym kierunku, ale w Pani przypadku może potrzeba więcej niż 3 wizyty. Pani problem jest dość złożony, więc trzeba dać terapeucie trochę czasu.
Jeśli nie odczuła Pani po terapii żadnej różnicy, to może trzeba poszukać innego fizjoterapeuty. Obecnie jest wiele metod terapii, każdy z nas pracuje troszkę w inny sposób i wykorzystuje różne techniki. Może inna metoda terapii szybciej i skuteczniej Pani pomoże.
pozdrawiam

Należy spróbować manualnej terapii przez ok. 2-3 miesiące. Jeśli wtedy nie będzie efektów, należy rozważyć operację.
W celu skontaktowania się, proszę o wpisanie w wyszukiwarkę prm. waw. pl
Wyniki badania są odzwierciedleniem rezultatu działania sił sprawczych na kręgosłup. Czy osteopata wyjaśnił Pani mechanizm przyczynowo-skutkowy i czy terapia cokolwiek zmieniła (ból zmniejszył się?/zniknął na pewien czas? /występował rzadziej w okresie między sesjami?/ nie było żadnej zmiany?/ było pogorszenie?)?
Czy ma Pani rzeczywistą skoliozę czy jest to tylko p/bólowe przesunięcie kręgów?
Pomimo tej niezadowalającej Panią terapii proszę się nie zrażać do takiej formy leczenia. Leczenie nieinwazyjne wymaga 1.chęci i determinacji do podjęcia działań (zakładam, że chce Pani dać sobie pomóc), 2.możliwie dokładnego określenia mechanizmów sprawczych (co nie jest tożsame z aktualnym miejscem bólu!) obecnych dolegliwości (patrz: model tensegracyjny) czyli postawienia trafnej diagnozy 3. dobrego planu terapii i 4. jego efektywnego wykonania przez terapeutę i pod nadzorem (ćwiczenia domowe/ zalecenia pozycji p/bólowych/ modyfikacje aktywności) fizjoterapeuty/osteopaty.
Pozdrawiam,
Daniel
Zgadzam się z wcześniej udzielonymi odpowiedziami kolegów. Jeżeli chodzi Pani do osoby kompetentnej, należy dać jej trochę czasu. Jeżeli problem jest złożony i trwa długo, to czasem koniecznych jest kilka wizyt, żeby zobaczyć pozytywny efekt. Czasem jest on na tyle mały na początku, że Pacjent z dużym bólem nie jest w stanie tego zauważyć. Ważne jest wszystko: nawet niewielkie miany są bardzo ważne. Niemniej warto przedyskutować z terapeutą czy nie włączyć np czasowo jakichś leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Oczywiście leki tylko pod kontrolą lekarza ! Z zasady unikamy farmakoterapii ale czasem ból jest na tyle silny, że każde działanie terapeuty powoduje obronny skurcz mięśni. Wtedy warto sprawę przemyśleć. Złagodzenie bólu farmakologiczne może dać terapeucie lepsze możliwości do pracy i efekty będą szybsze. Konieczna jest też dobra współpraca. Jeżeli chodząc na terapię cały czas się Pani przeciąża w pracy lub w domu- niestety poprawa może nie być możliwa.. I ostatnia sprawa- jeżeli faktycznie doszło do sekwestracji krążka i jego fragment dostał się do światła kanału kręgowego dając takie objawy.. może być niestety konieczna operacja. Na pewno warto dać sobie kilka tygodni czasu na leczenie zachowawcze. Jeżeli w ciągu kilku/ kilkunastu wizyt nie będzie poprawy, może faktycznie warto pomyśleć o zmianie terapii. Nie krytykuję terapeuty ale może Pani zareaguje lepiej na inny rodzaj terapii.