Tętnica podobojczykowa powiększona

5 odpowiedzi
Mam pytanie jakie mogą być powikłania po embolizacji tętniaka tętnicy podobojczykowej prawej po okresie 3 6 12 miesięcy bo wiem że w tych okresach są badania kontrolne czy po takim zabiegu ryzyko śmieci jest duże czy np po roku może dojś po takim zabiegu do najgorszego u mamy muszą zamknąć tętnice kręgową bo tętniak jest w odległości mniejszej niż 1cm od tętnicy kręgowej czy jest sposób by ją uratować tętniak ma 2cm.co robić oprócz kontroli ciśnienia by nie rósł jakie preparaty brać by wzmocnić tętnice żyły
Witam, nie sposób przewidzieć wszystkich powikłań po embolizacji. Najgorszy i najniebezpieczniejszy jest okres okołooperacyjny. Lokalizacja tętniaka w stosunku do tętnicy kręgowej ma znaczenie. Najważniejsza jest normalizacja ciśnienia tętniczego.

To pytanie do lekarza, który ma zabieg wykonać. Nie widzac angiografii nie moge sie wypowiedziec.
Witam
Wczesnymi powikłaniami może być ostre niedokrwienie kończyny górnej lub udar mózgu. Kontrola ultrasonograficzna ma ocenić rozmiar tętniaka, skuteczność jego wyłączenia z krwiobiegu, poprawność ustalenia stentu.
Nie znamy sposobów bezpośredniego wpływania na tempo powiększania się tętniaków.
Pozdrawiam
Witam,
Przy prawidłowo wykształconym kole tętniczym mózgu zamknięcie tętnicy kręgowej nie niesie za sobą konsekwencji neurologicznych.
Ze względu na trudny dostęp w celu wykonania zabiegu otwartego oraz większą możliwą liczbę powikłań chorą zakwalifikowano do zabiegu endowaskularnego.
Tworzenie tętniaków w głównej mierze jest związane z procesem starzenia organizmu, w związku z czym ciężko jest zapobiegać powstawaniu tętniaków. Skuteczne w tej kwestii jest wczesna diagnostyka i leczenie.
Pozdrawiam.
Witam, ryzyko powikłań jest największe w trakcie zabiegu i bezpośrdnio po nim. Trudno mi wypowiadać się odnośnie technicznych możliwości zabiegu jak nie znam wyniku tomografii - morfologii tętniaka. Nie ma leków na tak zwane wzmocnienie naczyń. Pozdrawiam
Tomasz Ciąćka