Temat: Utrwalony brak czucia skórnego i osłabione mięśnie po nadmiernym rolowaniu (uprzejmie proszę

2 odpowiedzi
Temat: Utrwalony brak czucia skórnego i osłabione mięśnie po nadmiernym rolowaniu
(uprzejmie proszę administrację o zaakceptowanie zduplikowanych wpisów, gdyż zapytanie kierowane jest do kilku specjalizacji)

Dzień dobry, po nadmiernym (za długo, za mocno i za często) rolowaniu spiętego obszaru (okolice lewego ramienia/barku/łopatki) zaobserwowałem brak czucia/zmniejszone czucie w okolicach lewej łopatki. Siła mięśni pleców w tym fragmencie zdaje się być zmniejszona o 10-20% (oceniając poprzez wiosłowanie hantlem jednorącz w opadzie tułowia). Objawy od ok. 3-4 tygodni. Zdają się częściowo ustępować, niemniej niechciałbym doprowadzić do sytuacji np. martwicy nerwu z powodu niedokrwienia (jeśli nie mylę pojęć).
Gdzie powinienem się zgłosić i ew. jaką diagnostykę wykonać wcześniej?

Po głowie chodzi mi TENS, krioterapia, akupresura (korzystam z maty), igłowanie suche i fizykoterapia, ale są to tylko moje domysły jako laika. Jeśli chodzi o specjalistę to nie wiem, czy bardziej kierować się w stronę neurologa, lekarza sportowego czy fizjoterapeuty.

Dziękuję za wszelkie wskazówki i pozdrawiam
Dzień Dobry, poleciłbym najpierw konsultacje u fizjoterapeuty, żeby przeprowadzić badanie czynnościowe i sprawdzić czy rzeczywiście powyższe objawy związane są z rokowaniem oraz jakie błędy zostały popełnione. Jeżeli Pana przypadek przekroczy kompetencje fizjoterapeuty, ten skieruje Pana do odpowiedniego specjalisty. Pozdrawiam Serdecznie i życzę powodzenia!

Dzień dobry. Przychylę się do opinii Mateusza - w pierwszej kolejności warto byłoby zasięgnąć porady Fizjoterapeuty i/lub ewentualnie osteopaty obeznanych i pracujących manualnie z układem nerwowym (techniki mobilizacji/manipulacji układu nerwowego) jak i otaczającymi / unerwianymi przez te nerwy obszarami (powięź powierzchowna i głęboka wraz z obszarami drenażu żylnego i limfatycznego).