Tabletki na odchudzanie

27 odpowiedzi
Czy istnieją tabletki wspomagające dietę które działają dobrze (co najmniej 6kg miesięcznie)? Pozdrawiam
Dobrze skomponowana dieta, indywidualnie do każdego przypadku będzie dawac najlepsze rezultaty. Osobiście nie polecam żadnych magicznych tabletek, które będa same odchudzać. Bardzo dobre efekty można uzyskać i bez nich, choć wszystko jest dla ludzi - ale według nie powinny być wykorzystywane do ostatniego szlifu a nie nagminnie jako substytut :-)

Witam,
Nie, nie ma preparatów o takim udowodnionym efekcie. W celu zmniejszenia masy ciała niezbędne jest zastosowanie ujemnego bilansu energetycznego.
Pozdrawiam,
Karolina
Nie polecam żadnych wspomagaczy. Należy racjonalnie dostosować dietę a waga ok 5 kg na miesiąc będzie spadać
Nie. Suplementy odchudzające nie mają potwierdzonego działania, mogą wręcz działać niekorzystnie - nie są dokładnie przebadane i nigdy nie będziemy mieć pewności, co tak naprawę i w jakich ilościach znajduje się w danym specyfiku.
Dzień dobry,
suplementy mają znikome działanie odchudzające. Biorąc pod uwagę obciążenie dla organizmu, związane z metabolizowaniem przez wątrobę masy tabletkowej uważam, że nie warto po nie sięgać. Zdrowo i bez efektu jojo może Pani/Pan chudnąć do 4kg miesięcznie (jedynie w pierwszym miesiącu wartość ta może być wyższa) i takie tempo chudnięcia można osiągnąć dzięki odpowiednio zbilansowanej diecie. Nie polecam szybszej redukcji masy ciała, ponieważ skutków ubocznych (t.j. utrata masy mięśniowej, spowolnienie metabolizmu, efekt jojo) jest całe mnóstwo. Pozdrawiam, Marta Heller-Surowiec
Gdyby takie tabletki istniały, to nie byłoby ludzi otyłych na świecie. Pozdrawiam
Witam,
W trakcie procesu redukcji masy ciała warto postawić na odpowiednią dietę oraz aktywność fizyczną. Żadne tabletki nie są w stanie zastąpić zmiany stylu życia. Podczas odchudzania można zastosować suplementy, które wspomogą ten proces, ale nie dadzą takiego efektu jak właściwe odżywianie się i ćwiczenia. Pozdrawiam, Monika Nowicka
Efekt redukcji masy ciała zależy przede wszystkim od zastosowanych ograniczeń energetycznych (kalorycznych) w diecie oraz zawartości tkanki tłuszczowej w ograniźmie. Pamiętać warto, że stopniowa redukcja (około 4 kg w ciągu miesiąca) zwiększa szansę na dlugotrwały efekt i zapobiega tzn efektowi "jojo".
Co do tabletek działających odchudzająco, przede wszystkim należy odróżnić suplementy od leków.
Suplementy:
Na rynku istnieje wiele suplementów o domniemanym wpływie na zwiększenie skuteczności redukcji masy ciała wraz z dietą. Często ich działanie związane jest z efektem przeczyszczającym lub odwadniającym. Niestety w zakresie redukcji tkanki tłuszczowej ich wartość terapeutyczna jest niepewna, wyniki badań są sprzeczne i nie ma mocnych dowodów naukowych potwierdzających ich skuteczność. Warto wiedzieć, że samo wprowadzenie suplementu diety do sprzedaży także nie wymaga przeprowadzenia żadnych badań.
Leki
Na polskim rynku istnieją obecnie leki, wydawane tylko z przepisu lekarza, które mogą być pomocne u osób z otyłością, u których prowadzona jest dieta redukcyjna. Ich działanie polega prawdopobodnie na hamowaniu apetytu i zwiększeniu wydatku kalorycznego. Przykładem takiego leku jest Mysimba. Należy zauważyć jednak, że sam producent w ulotce deklaruje iż dokładny mechanizm działania leku jest niezany. Szczególną ostrożność powinny zachować osoby chorujące przewlekle.
Drugim przykładem może być Orlistat, lek hamujący wchłanianie tłuszczu z jelit, a tym samym wpływającym na zmniejszenie energetyczności diety. Niewchłonięty tłuszcz zostaje wydalany. Mogą się tutaj jednak pojawić róznego rodzaju dolegliwośći żołądkowo-jelitowe, np. ból brzucha, dyskomfort, biegunki tłuszczowe. Co więcej, należy mieć na uwadze ryzyko pojawienia się niedoborow witamin rozpuszczalnych w tłuszczach.
Podsumowując, najskuteczniejsza jest zawsze przestrzegana indywidualnie rozpisana dieta oraz jednoczesne włączenie aktywności fizycznej. Farmakoterapia może być pomocna, natomiast największą rolę pozostawia się jednak czynnikom żywieniowym.
Dzień dobry,
Niestety nie obecnie na rynku środków farmakologicznych nie ma suplementu, który wywoła wyżej wymienione efekty bez jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu. Utrata masy ciała w przeciągu miesiąca powinna wynosić od 2 do 4 kilogramów. Jeśli spadek masy ciała postępuję w szybszym tempie możemy liczyć się ze skutkami ubocznymi takimi jak między innymi odwodnienie oraz utrata cennych minerałów oraz składników odżywczych. Dużo lepszy efekt uzyska się poprzez racjonalny plan odżywiania oraz regularną aktywność fizyczną.

Z poważaniem,
Miłosz Wiktorczyk
Nie ma drogi na skróty. Klucz do sukcesu to dobrane indywidualnie odżywianie + aktywność fizyczna.. Istotne jest również nasze nastawienie psychiczne oraz emocje jakie nam towarzyszą..
Dzień dobry,
temat tabletek i ich skuteczności w odchudzaniu zaprząta umysły wielu osobom borykającym się z nadwagą i otyłością. Specjaliści często podejmują ten temat w mediach, Internecie czy innych środkach masowego przekazu. Przekaz jest zawsze ten sam, nie ma :), dlaczego? Bo organizm to skomplikowana maszyna, jeżeli da się oszukać to nie na długo. Zawsze na pierwszym miejscu jest zmiana sposobu odżywiania, czyli zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna. Oczywiście można i nieraz jest to nawet konieczne włączenie terapii pomocniczej, czyli różnego typu leków roślinnych wspomagających odchudzanie. Taką terapię ustala się indywidualnie dla pacjenta w zależności od sposobu podjętej walki z nadwagą, współistniejących chorób, aktywności fizycznej itp. Są bowiem w sprzedaży suplementy ziołowe, który będą współgrały tylko przy dużym wysiłku fizycznym.
Pozdrawiam
Dzień dobry,
Niestety takie tabletki nie istnieją. Przede wszystkim zdrowe, racjonalne i zbilansowane odżywianie oraz aktywność fizyczna. Tygodniowy spadek kilogramów powinien wynosić 0,5-1 kg, czyli 2-4 kg miesięcznie.
Pozdrawiam,
Agnieszka Babisz
Skuteczne tabletki na odchudzanie nie istnieją. Jedynie prawidłowo zbilansowaną i indywidualnie dostosowaną dietą można osiągnąć pozytywny rezultat w postaci utraty masy ciała.
Pozdrawiam, Dietetyk Marianna Hall | Centrum Dietetyki Nutrado
Witam niestety cuda nie istnieja:) może i owszem reklamują a 6 kg tygodniowo to bardzo niezdrowe spadek wagi . Pytanie co zrobić potem z obwisla skóra, która niestety ale w takim tempie nie skorczy się i pozostaną bardzo nieładnie zwisa skórne i brak jedrnosci
To będzie szybka odpowiedź: nie!
Witam serdecznie, W moim przekonaniu żadne tabletki na odchudzanie nie powinny być stosowane. Jedynym, właściwym sposobem pozbycia się niechcianych/ nadmiernych kilogramów jest zdrowa (prawidłowo zbilansowana) dieta oraz aktywność fizyczna.
Pozdrawiam,
MBellwon
Witam. Gdyby istniały takie tabletki, nie byłoby osób z nadwagą i otyłych ;) Nic nie zastąpi ćwiczeń i odpowiednio zbilansowanej diety. Jeśli zależy nam na zdrowej redukcji tkanki tłuszczowej powinniśmy zabrać się za odchudzanie z głową. Najlepiej pod okiem specjalisty. Preparaty na odchudzanie mogą jedynie WSPOMÓC spalanie tłuszczu wraz z dietą i ćwiczeniami. Jednak naiwnym jest sądzić, że za ich pomocą da się zgubić 6 kg..
Na rynku jest wiele suplementów wspomagających proces redukcji masy ciała. Jednak należy pamiętać, że nie ma złotego środka. Takie specyfiki mogą działać różnie na każdą osobę.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Niestety nie ma - gdyby były, nie byłoby takiego problemu jak nadwaga czy otyłość.
Tylko ujemny bilans energetyczny (mniejsze spożycie kalorii) i odpowiedni dobór produktów daje dobre skutki.
Chociaż 6kg miesięcznie to i tak za dużo (4kg to górna granica) - będzie efekt "jo jo".
Dzień dobry,
Nie ma tabletek na odchudzanie, które mają udowodnione działanie. Proszę pamiętać, że leki/suplementy diety zawsze są obciążeniem dla organizmu i niestety przeważnie wiążą się z szeregiem skutków ubocznych. Także nie ma drogi na skróty. Tylko ujemny bilans energetyczny i odpowiednio ułożona dieta, połączona z aktywnością fizyczną, da odpowiedni rezultat.
Pozdrawiam,
Angelika Korcz.
Dzień dobry, suplementy mają za zadanie jedynie wspierać proces odchudzania: podstawą zawsze jest dieta i aktywność fizyczna. Dobranie odpowiedniego suplementu zależy od stanu zdrowia pacjenta oraz jego oczekiwań. W gabinecie czasami stosujemy chrom, czy błonnik, ekstrakty z gorzkiej pomarańczy i kofeinę. W większości przypadków nie ma potrzeby stosowania suplementów- dobra dieta daje wystarczające efekty. Pozdrawiam
Witam, niestety nie ma złotego środka, tym bardziej złotego suplementu, który przyniósł by takie efekty. Dobrze dobrana dieta, w tym przypadku na redukcję wagi ciała i odpowiedni trening będą receptą na sukces. Suplementy to 1-2% sukcesu jeśli mogę to ująć w liczbach ale tylko przy dobrze zbilansowanej diecie. Pozdrawiam,
Oczywiście że istnieją tabletki wspomagające odchudzanie- które przyspieszaja efekt odchudzania. Efekt 6 kg/mc lub więcej to efekt odwodnienia. Nie ma możliwości fizycznej aby w miesiąc zgubić 6-8 kg rzeczywistej tkanki tłuszczowej. Pozdrawiam
Witam serdecznie,
jedynym lekiem zarejestrowanym w Polsce wspomagającym odchudzanie jest obecnie orlistat ale ma też sporo efektów ubocznych, warto zapoznać się z ulotką i rozważyć czy rzeczywiście jest tego wart. Była jeszcze sibutramina ale wycofana została w 2010 roku ponieważ powodowała kłopoty z sercem. Polecam dietę i aktywność fizyczną. Do treningów mozna zastosować karnitynę i spalacze tłuszczu.

Pozdrawiam
Dzień dobry,
żadne z dostępnych tabletek nie mają dostatecznie potwierdzonego działania, by móc je polecać z czystym sumieniem.

Z poważaniem,
Sławomir Kula
Dzien dobry,
Prawidłowy spadek masy ciała w ciągu miesiaca wynosi od 2-4 kg.
Nie ma potrzeby przyspieszania tego procesu, gdyz jest to tempo najbardziej fizjologiczne.
Proces chudniecia mozna wywolac jedynie tabletka motywacji, pracy i samozaparcia. Zas wspomagac mozna uzupelniajac niedobory witamin i skladnikow mineralnych.
Pozdrawiam serdecznie,
Paula Łysakowska
Zdrowie na Talerzu
Witam,
Niestety, nie istnieje żadna "cudowna tabletka na odchudzanie". Jedynie odpowiednio zbilansowana dieta zagwarantuje utratę masy ciała bez efektu jojo i korzystnie wpłynie na stan zdrowia. Natomiast zażywanie suplementów diety wspomagających odchudzanie wiążę się z występowaniem skutków ubocznych oraz wystąpieniem interakcji z lekami. Pozdrawiam